vasárnap, október 6, 2024
HomeTennisZverev sikeres visszatérése

Zverev sikeres visszatérése

Az egészségügyi problémái után Alexander Zverev megnyerte nyitómeccsét a sanghaji Mastersen

A német teniszcsillag, Alexander Zverev (Hamburg) egészségügyi problémái után sikeresen tért vissza. A világranglista-harmadik az egy hónappal ezelőtti US Open óta első mérkőzését nyerte meg az ATP-tornán az olasz Mattia Bellucci ellen 6:4, 6:2-re a mintegy 10,3 millió dollárral dotált sanghaji Mastersen, a nyilvánvalóan tartós légúti problémák ellenére.

A korábbi első körös búcsú után Zverev most a holland Tallon Griekspoorral vagy az ausztrál Jordan Thompsonnal játszik a legjobb 16 közé jutásért Kínában, miközben 23. tornagyőzelmét hajszolja.

Zverev számára, aki New York után a berlini Laver Cup alatt lázra és köhögésre panaszkodott, vegyesen indult a 98 hellyel hátrébb rangsorolt ellenfele elleni mérkőzés.

Nem volt könnyű a kezdés.

Zverev küzd a bírói döntésekkel

Öt évvel az ugyanezen a helyszínen rendezett döntőben való szereplése után a jobbkezes játékos eleinte többször nem volt koncentrált, és időnként összeveszett a bírói döntésekkel.

Zverevnek csak a hetedik játékban sikerült a döntő brék az első szett megnyeréséhez, miután hat esélyt is elszalasztott

Ezután azonban a francia nyílt bajnokság döntőse átvette a mérkőzés irányítását. A második szettben 1:0 és 4:1-es vezetéshez vezető további brékeket követően Zverev az első meccslabdáját értékesítette