péntek, szeptember 20, 2024
HomeTennisZverev negyeddöntőbe jutott Monte-Carlóban

Zverev negyeddöntőbe jutott Monte-Carlóban

Monte Carlo – A legjobb német teniszező, Alexander Zverev bejutott a negyeddöntőbe a Monte-Carlóban zajló ATP-tornán.

A 24 éves olimpiai bajnok annak ellenére, hogy mindkét szettben brékhátrányban volt, fölényesen, 6-2, 7-5-re nyert a spanyol Pablo Carreño Busta ellen. A második szettben 5:4-nél Zverev két esélyt is elpuskázott Carreño Busta adogatásán, hogy eldöntse a 16 közé jutást. Ezután 6-5-nél a negyedik meccslabdáját is megszerezte egy hálótámadással.

„Elégedett vagyok. A szezon második salakpályás mérkőzéséhez képest viszonylag magas színvonalú volt. Örülök, hogy két szettben továbbjutottam” – mondta Zverev a Sky-on. A második szett elején elvesztette a koncentrációját, mondta korábban a pályán adott interjúban. A mintegy 5,2 millió euró összdíjazású Masters 1000-es salakpályás torna elődöntőjéért vívott mérkőzésen a német topjátékos most a dél-tiroli Jannik Sinnerrel csap össze. A világranglista 12. helyezettje 5:7, 6:1, 6:3 arányban nyert az orosz profi Andrej Rubljov ellen.

A világranglista 19. helyén álló Carreño Busta ellen Zverev mindkét szettben 0:1-re elveszítette az első adogatójátékát, de mindkét esetben behozta a hátrányát. A világranglista harmadik helyezettje sorozatban négy gémnyerővel megalapozta az első szett megnyerését. A második szettben a hamburgi játékos 3-3-ra egyenlített.

Zverev a fogadott hazájában rendezett nyitómérkőzésén 6:1, 7:5-re legyőzte az argentin Federico Delbonist, és a második kiemeltként az első fordulóban sétagaloppot tartott. Mivel a szerb világelső Novak Djokovics meglepő módon idő előtt kiesett, Zverev a legmagasabban rangsorolt játékos a mezőnyben. Reméli, hogy idén Monte-Carlóban már a második döntőjébe juthat.