vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisZverev készen áll a French Openre: Masters-cím Rómában

Zverev készen áll a French Openre: Masters-cím Rómában

Jöhet a francia nyílt bajnokság. Alexander Zverev csúcsformában van egy héttel a szezon második csúcspontja előtt

Alexander Zverev megnyerte a római Masters 1000-es tornát, és ezzel tökéletes főpróbát ünnepelhetett a francia nyílt bajnokságra. Az olimpiai bajnok teniszező az olasz fővárosban rendezett salakpályás verseny döntőjében 6:4, 7:5-re verte a chilei Nicolas Jarry-t, ezzel megszerezte idei első címét.

Egy héttel a teniszszezon második Grand Slam-tornájának kezdete előtt Párizsban Zverev nagyon erős teljesítményt nyújtott, és 1:41 óra után a negyedik meccslabdáját is értékesítette.

„Sokat jelent számomra ez a győzelem. Róma egy nagyon különleges hely számomra” – mondta Zverev, aki 2017-ben már nyert Rómában. A vasárnapi cím volt az első Masters 1000-es szinten a két évvel ezelőtti súlyos lábsérülése óta. „Ez egy nagyon különleges hét számomra. A hangsúly természetesen Párizson van, de mindenekelőtt élvezem ezt a győzelmet.”

Zverev dominál a saját szervájánál

Zverev már az elejétől fogva uralta a Jarry elleni akciót. A 27 éves játékos hihetetlenül jól szervált, és folyamatos nyomás alá helyezte a chileit. Zverev 41 perc után az első szettlabdájával megnyerte az első játszmát.

A hamburgi a második szettben is a domináns játékos maradt. Jarry az egész mérkőzésen egyetlen bréklabdát sem szerzett. Zverev ezzel szemben 2:1-nél két bréklehetőséget is kihagyott, de nem hagyta magát ettől megingatni. Negyedik próbálkozásra megszerezte második címét Rómában.

Zverev most az egyik favoritként utazik Párizsba. Tavaly a Stade Roland Garroson az elődöntőig jutott. Mivel a mostani salakpályás szezont eddig egyetlen játékos sem tudta uralni, Zverev esélyesnek számíthat arra, hogy megszerezze első címét egy Grand Slam-tornán