hétfő, szeptember 30, 2024
HomeMotorsportsWSBK teszt Aragon (kedd): Jonathan Rea a P1-en, Philipp Öttl a top...

WSBK teszt Aragon (kedd): Jonathan Rea a P1-en, Philipp Öttl a top 10-ben

Jonathan Rea a teszt legjobb idejét autózta és a helyekre utasította világbajnoki riválisait – javított a BMW – Philipp Öttl sok élpilóta előtt tartja magát

Hétfőn Jonathan Rea (Kawasaki) volt a leggyorsabb 1:49.394-es körrel. A rekordbajnok kedden a második ülésen megdöntötte ezt a határt. A harmadik és egyben utolsó ülésen Rea további javulást ért el. A brit 1:48.714-es körével a teszt leggyorsabb idejét érte el.

Világbajnoki riválisai, Toprak Razgatlioglu (Yamaha) és Alvaro Bautista (Ducati) szintén gyorsak voltak, és mindig lőtávolságon belül voltak. A BMW javulása figyelemre méltó volt. A Bonovo versenyzője, Loris Baz az edzéseken utalt az M1000RR-ben rejlő lehetőségekre, és sokkal közelebb volt, mint az előző napon. Márkatársa, Scott Redding azonban még mindig a felzárkózásra törekszik. A brit versenyző napját néhány kiruccanás a kavicságyba rontotta.

Superbike újonc Philipp Öttl (GoEleven-Ducati) újabb erős teljesítményt nyújtott. A német javított hétfői teljesítményén, és az utolsó edzésen a top 10-be lovagolt, 1,372 másodpercet veszítve Jonathan Rea tesztidőeredményére.

WSBK 4. ülés (10:55 – 11:40)

Az előző naphoz hasonlóan a körülmények nem voltak ideálisak a nap első ülésén. A hőmérséklet kedd este ismét fagypont alá süllyedt. Bár a nap korán kisütött, a versenyzők a nap elején még csak 6°C-ot találtak. Ezért a legtöbb lovas tétovázott. Az a néhány versenyző, aki már az edzés elején az úton volt, sokkal lassabban motorozott, mint előző nap.

Csak az első 45 perces tesztelés utolsó harmadában gyorsult fel a motorozás. Végül a Ducati versenyzőjének, Alvaro Bautistának sikerült megszereznie a legjobb időt kedd reggel. A spanyol 1’50.097-es idejével majdnem olyan gyors volt, mint egy nappal korábban.

Az ex-világbajnok Jonathan Rea a második helyen állt fel a Kawasakival. Garrett Gerloff, a leggyorsabb Yamaha, a harmadik helyen követte. Márkatársa, Toprak Razgatlioglu kedd délelőtt nyugodt volt, és a hatodik helyen végzett.

Az újonc Philipp Öttl újabb erős teljesítményt nyújtott, és a nyolcadik helyen végzett a Ducati Panigale V4R-rel. A német 1,254 másodperccel maradt le. A top 10-en kívül a BMW újonca, Scott Redding végzett, 1,785 másodperccel lemaradva. A legjobb BMW a kilencedik helyen végzett. Loris Baz képes volt feltartóztatni a BMW márkatársait.

A negyedik szekció top 3-ja:

1. Alvaro Bautista (Ducati) – 1:50.097 perc
2. Jonathan Rea (Kawasaki) +0.274
3. Garrett Gerloff (GRT-Yamaha) +0.429

WSBK 5. ülés (13:45 – 14:30)

A nap második ülésének kezdetén a hőmérséklet tíz fok fölé emelkedett. Kezdettől fogva intenzíven használták az időt. Nem sokáig tartott, mire az 1:50 perces határt is átlépték. Különösen lenyűgöző volt a Bonovo BMW versenyzőjének, Loris Baznak a teljesítménye, aki 1:49-es időt ért el az M1000RR-rel.

Az utolsó kísérletben Jonathan Rea 1:48-as időt ért el. A Kawasaki versenyzője a tabella élére lépett, kiszorítva a címvédő Toprak Razgatlioglut az első helyről. Alig több mint három tizedmásodperc választotta el a régi és az új bajnokot.

Loris Baz a harmadik leggyorsabb időt érte el, ami bátorítja a BMW-t. A keddi második ülésen nem mentek különösebben jól a dolgok a márkatársai számára. Eugene Laverty a 9-es kanyarban korán bukott, az utolsó percekben pedig Scott Reddinget kapták el a 9-es kanyarban. Mindketten a top 10-en kívül végeztek. És a Honda versenyzője, Iker Lecuona is bukott. A spanyol a 2-es kanyarban a kavicságyban landolt.

Philipp Öttl a tizenkettedik helyen találta magát az aragóniai teszt utolsó előtti edzésén. A német 1.796 másodperccel maradt el Jonathan Rea mesés idejétől.

Az ötödik szekció Top 3:

1. Jonathan Rea (Kawasaki) – 1:48.943 perc
2. Toprak Razgatlioglu (Yamaha) +0,325
3. Loris Baz (Bonovo-BMW) +0.440

WSBK 6. ülés (16:15 – 17:00)

A második nap harmadik edzésén, és ezzel az utolsó lehetőségen a versenyzők az eddigi legjobb körülményekkel találkoztak. A hőmérséklet most 14°C körül volt. A napsütés lehetővé tette, hogy az aszfalt felmelegedjen, és a gumik több tapadást építsenek fel, mint az előző edzéseken. Már az elején 1:49-es időket futottak a legjobbak.

Scott Redding ismét összeomlott. A brit már az első percekben elvesztette uralmát BMW M1000RR-je felett az 1-es kanyarban, ami sárga zászlót okozott. Redding képes volt megjavítani a BMW-jét, és visszahozni a boxba.

Az utolsó percekben a versenyzők az időkre vadásztak. Jonathan Rea 1:48.714-es körrel adta meg a tempót. Több sárga zászló elrontott néhány időjavulást. Végül Rea ideje megingathatatlan maradt. A rekordbajnok a leggyorsabb idővel zárta az aragóniai tesztet.

Philipp Öttl az aragóniai teszt hatodik edzésén a top 10-be került, és a kilencedik helyen zárta a 45 perces tréninget. A német hátránya 1,372 másodperc volt. Scott Redding, Alex Lowes, Eugene Laverty és Michael Ruben Rinaldi révén Öttl maga mögött tudott hagyni néhány tapasztalt WSBK élversenyzőt.