csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeMotorsportsWSBK Portimao (FT1): Toprak Razgatlioglu Garrett Gerloff előtt, defekt a Ducatinál!

Toprak Razgatlioglu érte el a legjobb időt a Superbike-világbajnokság első szabadedzésén Portimaóban – Garrett Gerloff az első az üldözők között – Nicolo Bulega elveszíti a teljes FT1-et

BMW üzemi versenyzője, Toprak Razgatlioglu érte el a legjobb időt a portugáliai Portimaóban zajló Superbike-világbajnokság első szabadedzésén (FP1). Razgatlioglu ezzel folytatta a korábbi versenyeken mutatott erős formáját. A BMW márkatársa, Garrett Gerloff mindenkit meglepett a második leggyorsabb idővel péntek délután

Középnyári körülmények között a 23 versenyző időben, 14:15-kor (MESZ) kezdte meg az edzést. Idén jóval korábban rendezik meg a Superbike világbajnokságot Portimaóban. Délután a versenyzők 34°C-os léghőmérsékletet találtak. A főfutamokat 19:00 órára (MESZ) tervezik.

A wildcard induló Hafizh Syahrin (JDT Racing) személyében egy újabb Ducati versenyző van a mezőnyben ezen a hétvégén. Ivo Lopes a Honda Fireblade-et a MIE állandó versenyzőjétől, Tarran Mackenzie-től veszi át Portimaóban. A Marc VDS csapat viszont nem lesz jelen Portimaóban. Sam Lowes a Mostban történt balesete után sérülés miatt nem áll rajthoz. A britet nem fogják pótolni

Technikai hiba miatt Nicolo Bulega a teljes FT1-be kerül

A Ducati üzemi versenyzője, Nicolo Bulega számára nem a tervek szerint indult az FT1. Néhány perc elteltével az olasz kigurult a 2-es kanyarban. A Panigale V4R-t visszahozták a Ducati boxba. Az FP1 során a Ducati szerelői nem tudták megjavítani a motort. Bulega csak egy időmérő kört ment

Ducati márkatársa, Danilo Petrucci sokkal jobban kezdte az első edzést. Az olasz a rajtnál 1:41.307-es körrel állt az élre. A BMW versenyzői, Garrett Gerloff és Toprak Razgatlioglu is jól kezdték az FP1-et, mindössze néhány ezredmásodperccel voltak lassabbak, mint Danilo Petrucci az élen.

Negyed óra elteltével a világbajnok Alvaro Bautista 1:41.299-es körrel átvette a vezetést. Bautista azonban nem tudta sokáig megtartani az előnyét. Gerloff 17 perc után 1:41.222 percre tolta ki a legjobb időt.

Balesetek és egy újabb defekt az FT1 utolsó harmadában

Alig több mint fél óra gyakorlás után Andrea Iannone (GoEleven-Ducati) a kavicságyban kötött ki. Öt perccel később Michael van der Mark (BMW) volt az, aki a 14-es kanyarban a kavicságyba csúszott az első kerékkel

A vendéginduló Hafizh Syahrin Ducatija füstjeleket adott az utolsó percekben. A korábbi MotoGP törzspilóta kikapcsolta Panigale V4R-jét és idő előtt véget vetett az FT1-nek

Toprak Razgatlioglu átvette a vezetést az FT1 tabelláján

Toprak Razgatlioglu 1:40.777-es körével átvette a vezetést az FT1-es futamban, és ismét egyértelműen gyorsabb volt a mezőny többi tagjánál. Egyetlen más versenyző sem teljesített 1:41 perc alatti időt.

Ha Razgatlioglu megnyeri az első futamot és a portimaói sprintversenyt, akkor Jonathan Rea és Alvaro Bautista (mindketten tizenegy győzelemmel zsinórban) helyére lép a sorozat leghosszabb ideje tartó győzteseként. A sorozatgyőztes BMW M1000RR-je az utolsó körben füstölt. Emiatt a török versenyző úgy döntött, hogy nem hajtja végre a meghirdetett repülő manővert.

Garrett Gerloff megtartotta második helyét, és nagyon ígéretesen kezdte a portimaói hétvégét. Gerloff jövője megerősítést nyert a szezon hetedik WSBK hétvégéje előtt. Az amerikai a következő szezonban egy Kawasaki ZX-10RR-rel fog versenyezni a Puccetti csapatnál

A legjobb nem BMW-s: Alvaro Bautista a leggyorsabb Ducati-pilóta

A világbajnok Alvaro Bautista az első háromban végzett a nyitóedzésen, de már több mint fél másodperces hátrányban volt. Tavaly Bautista mindhárom futamot megnyerte Portimaóban. Ennek a sikernek a megismétlése valószínűleg nehéz lesz

Danilo Petrucci mindössze 0,008 másodperccel lemaradva Ducati márkatársa, Alvaro Bautista mögött a negyedik helyen végzett. A Honda gyári versenyzője, Iker Lecuona az utolsó próbálkozáson friss gumikkal bejutott az első 5-be

Nincs Yamaha az első 5-ben: Jonathan Rea több mint 0,6 másodperces lemaradásban

Jonathan Rea (Yamaha) volt a legjobb Yamaha-pilóta a hatodik helyen. A rekordbajnok 0,672 másodperccel maradt le, és három tizedmásodperccel előzte meg csapattársát, Andrea Locatellit a P7-en. Alex Lowes (Kawasaki), Michael van der Mark (BMW) és Remy Gardner (GRT-Yamaha) egészítette ki a top 10-et.

Dominique Aegerter (GRT-Yamaha) a tizenkettedik helyen zárta az FT1-et. A svájci versenyző 1,097 másodperccel maradt el a legjobb időtől. Philipp Öttl (GMT94-Yamaha) a P19. helyen sorakozott fel, 2,275 másodperccel lemaradva