csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeMotorsportsWorldWCR Donington: Ana Carrasco és Maria Herrera győzelmet aratott

WorldWCR Donington: Ana Carrasco és Maria Herrera győzelmet aratott

Ana Carrasco a szezon első győzelmét ünnepli a női világbajnokság második hétvégéjén – a világbajnokságot vezető Maria Herrera győzött vasárnap

A Női Világbajnokság (WorldWCR) viharos bemutatkozását Misanóban követte a hétvégi második verseny. A hétvége sokkal harmonikusabban alakult, mint a négy héttel ezelőtti premier.

Ana Carrasco megszerezte első győzelmét az új sorozatban. De a világbajnokságot vezető Maria Herrera is nyert egy futamot. Lucy Michel és Lena Kemmer, a két németajkú versenyző mindkét futamon fontos pontokat gyűjtött.

A szombati futamban az élcsoportban lévő versenyzők kemény párharcot vívtak. A világbajnokságot vezető Maria Herrera és a pole pozíciót megszerző Ana Carrasco a rajtnál párbajozott az élen. Carrasco az utolsó körben kerekedett felül. Herrera a negyedik helyre szorult vissza. A második helyet Beatriz Neila szerezte meg. Sara Sanchez biztosította a dobogó utolsó fokát.

Lucy Michel a nyolcadik helyről indult a versenyen. A pénteki bukás után a német nem volt teljes erőbedobással. Végigküzdötte magát a versenytávon, és a tizenegyedik helyen ért célba. Michel azonban nagyon agresszív volt az utolsó kanyarban történt incidensben, és büntetést kapott, amiért Mallory Dobbsot földre vitte. A versenyrendezők 3 másodperces büntetést osztottak ki. Michel így a 15. helyre csúszott vissza

Lena Kemmer a tizenegyedik helyre kvalifikálta magát a Superpole-ban, és a 13. helyen ért célba. Lucy Michel büntetése miatt feljött a legjobb 12 közé, és három pontot szerzett a bajnokságért

Ízgalmas párbaj Maria Herrera és Ana Carrasco között vasárnap

A második fordulóban másképp alakult a verseny, mint szombaton. Maria Herrera a rajtnál kissé elhúzott, és egy másodperccel megelőzte. Ana Carrasco azonban nem hagyta magát és ismét felzárkózott. A két spanyol között párharc alakult ki. Hat körrel a futam vége előtt Carrasco először átvette a vezetést, de Herrera kontrázott

A következő körökben több pozícióváltás is történt. Az utolsó körre Maria Herrera ment az élen, de Ana Carrasco lőtávolságon belül volt. A hajtűkanyarban Carrasco elfékezte magát, de a kijáratnál kikapott. Herrera bebiztosította győzelmét a második futamban, és tovább növelte előnyét a világbajnokságban. A harmadik helyet Sara Sanchez szerezte meg, aki szorosan legyőzte Beatriz Neilát

Lucy Michel több kiesésből is profitált, és az utolsó kanyarban egy erős manőverrel a hetedik helyre küzdötte fel magát. A német 38,7 másodperces hátránnyal ért célba, és fontos pontokat gyűjtött a bajnokság számára. Lena Kemmer a tizenkettedik helyen végzett, 48,8 másodperccel lemaradva

Az első két hétvége után Maria Herrara vezeti a bajnokságot a lehetséges 100 pontból 88 ponttal. Ana Carrasco (81 pont) az első helyen áll Sara Sanchez (68 pont) és Beatriz Neila (57 pont) előtt. Ez azt jelenti, hogy négy spanyol áll az élen. Lucy Michel (23 pont) a világbajnoki nyolcadik, Lena Kemmer (13 pont) pedig a P14. helyen áll a lovasok