vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisTriller könnyekkel: Paolini Krejcikova ellen Krejcikova a wimbledoni győzelemért

Paolini többször is hátrányba kerül a wimbledoni elődöntőben, de kiharcolja a döntőbe jutást. Újabb esélye van arra, hogy megnyerje első Grand Slam-címét – egy másik meglepetésdöntős ellen

Wimbledonban van egy első győztes: a torna történetének leghosszabb női elődöntője és egy meglepetés után Jasmine Paolini a cseh Barbora Krejcikova ellen játszik a döntőben. Paolini 2:6, 6:4, 7:6 (10:8) arányban szorosan legyőzte a könnyed horvát Donna Vekicet egy 2:51 órán át tartó, küzdelmes és izgalmas párharcban.

A korábbi French Open-győztes Krejcikova ezután váratlanul 3:6, 6:3, 6:4-re győzött a kazah Jelena Rybakina ellen. A világranglista negyedik helyén álló Rybakina 2022-ben diadalmaskodott London délnyugati részén, és korábbi meggyőző teljesítménye után favoritnak számított.

Paolini és Krejcikova szombaton játssza első döntőjét a rangos füves pályás tornán. Krejcikova azonban már kétszeres wimbledoni győztes párosban. „Ez hihetetlen” – mondta Krejcikova: „Nagyon nehéz megmagyarázni, mit érzek most. Nagyon büszke vagyok a játékomra és a küzdőszellememre. „

Paolini, mint Williams legutóbb

Paolini lett az első teniszező az amerikai sztár, Serena Williams 2016-os szereplése óta, aki néhány héttel a francia nyílt bajnokság döntője után bejutott a wimbledoni fináléba. A fürge, 1,63 méter magas Paolini a döntő szettben történt hátrányba kerülése után újra és újra visszavágott, és 5:4-nél és 6:5-nél is volt meccslabdája. A tie-breakben aztán kitartott, és 1968 óta ő lett az első olasz nő, aki bejutott a wimbledoni döntőbe a nyílt korszakban.

„Crazy „

„Erre a mérkőzésre mindig emlékezni fogok. Az elmúlt néhány hónap őrületes volt számomra” – mondta Paolini, aki korábban az első olasz wimbledoni elődöntős is volt, az „érzelmek hullámvasútja” után: „Ez egy álom”.

Paolini útja a világranglista élére lenyűgöző. Az idei szezon előtt még soha nem jutott tovább a második fordulóból egyetlen Grand Slam-tornán sem. Wimbledonban korábban három alkalommal sem tudott főtáblás mérkőzést nyerni.

Vekic, aki nem sokkal a francia nyílt teniszbajnokság előtt már azon gondolkodott, hogy szünetelteti a teniszezést, a mérkőzés alatt sírva fakadt. A 28 éves játékosnak az azt követő sajtótájékoztatón is el kellett fojtania a könnyeit. „Annyira fájt a karom és a lábam” – mondta első Grand Slam-elődöntője után: „Sokkal jobban sírtam, mert olyan fájdalmaim voltak, hogy nem tudtam, hogyan folytassam a játékot.”