vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeMotorsportsTiszta előny a McLaren számára: Lando Norris a leggyorsabb az utolsó edzésen

Tiszta előny a McLaren számára: Lando Norris a leggyorsabb az utolsó edzésen

Kettős gyorsasági a McLarennek a Hungaroring utolsó edzésén: Lando Norris és Oscar Piastri is három tizedmásodperccel előzte meg Max Verstappent

Lando Norris és a McLaren csapata a Hungaroringen szombaton 17 órától megrendezésre kerülő 2024-es Magyar Nagydíj időmérő edzésén első számú favoritként indul. Norris a péntekihez képest jóval hűvösebb körülmények között (60 helyett 37 fokos aszfalthőmérséklet) a harmadik szabadedzésen (FP3) érte el a leggyorsabb időt

Norris 1:16.098 perces időt ért el, ezzel 0,044 másodperccel megelőzve csapattársát, Oscar Piastrit a második helyen. Piastri még a harmadik szektorban is valamivel gyorsabb volt Norrisnál. Ez a McLaren mellett szól, hiszen az előnye az első üldözővel, a Red Bull-os Max Verstappennel szemben végül 0,281 másodperc volt.

Verstappen az első FT3-as futamon nem volt teljesen elégedett a Red Bullja egyensúlyával, de a másodiktól („Most már egy kicsit jobb”). Ami arra utal, hogy a Red Bull megint nem volt a legjobb formában rögtön az elején, de a kvalifikációra talán sikerült rendbe tenni.

„Van két kanyar, ahol Max nem vezetett optimálisan” – mondta Helmut Marko az ORF-nek adott interjúban. „De a lényeg: a McLaren nagyon-nagyon gyors. Ami talán reményt ad nekünk, hogy csak egy szett új gumit használtunk. Ha felteszünk egy második szett gumit, az körülbelül két tizedet jelent.”

„Szóval nagyon szoros lesz a kvalifikáció. A pozitívum az, hogy a hosszú etapjaink a kemény gumival nagyon jók voltak. Szerintem a kvalifikáción csak a McLaren és köztünk fog eldőlni. Aztán a versenyen, bár ez egy nagyon szűk pálya, a gumikopással az előzési manőverek is lehetségesek.”

Lewis Hamilton (Mercedes) későn ment ki a gyors kvalifikációs szimulációra – és megpördült a középső szektorban. A tizedik helyen végzett, 0,688 másodperces hátránnyal. Hamilton megpördülése nemcsak a saját körét tette tönkre, hanem a sárga zászlók miatt Fernando Alonso (14./Aston Martin/0,903)ét is.

George Russell (Mercedes) a negyedik helyen végzett, igaz, 0,466 másodperces hátránnyal. Mögötte Carlos Sainz (Ferrari/+0,541), Daniel Ricciardo (Racing Bulls/+0,554), Alexander Albon (Williams/+0,563) és Nico Hülkenberg (Haas) végzett.

Hülkenberg (Haas) az első szektorban egészen a végéig megőrizte az abszolút legjobb időt. Az 1:16.696 perces köridejével végül a nyolcadik helyen végzett. Norrishoz képest 0,598 másodperc volt a lemaradása. Csapattársa, Kevin Magnussen (19.) előtt 0,811 másodperccel volt előrébb.

Hol nézheti élőben a Magyar Nagydíjat?

Elöljáróban: Ha nem is nézted élőben az edzéseket, este még mindig jóllakhatsz a Forma-1-gyel. Christian Nimmervoll és Frederik Hackbarth szombaton 22:00 órától elemzi a napot Budapesten, a Hungaroringen a helyszínen tartózkodó újságírócsapat támogatásával.

A német Forma-1 rajongók számára jó hír, hogy a Magyar Nagydíj kvalifikációját és a futamot az RTL élőben közvetíti. A kvalifikációt szombaton 16:00-tól (előzetes közvetítés: 15:30), a futamot vasárnap 15:00-tól.