vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeFootballNémet párharc az MLS-ben: Wagner megtartotta a fölényét Muktharral szemben

Német párharc az MLS-ben: Wagner megtartotta a fölényét Muktharral szemben

A Kai Wagner vezette Philadelphia Union 3-0-ra nyert a Nashville SC és Hany Mukhtar ellen. A keleti és nyugati élcsapatok is győzelmet ünnepelhettek

Vasárnap este német párharcra került sor az MLS-ben. A mosolygós győztes a Philadelphia Union korábbi Schalke-balhátvédje, Wagner lett. A sváb származású játékos alig 10 perc után ünnepelhetett először a berlini születésű Mukhtar előtt a Nashville SC mezében. Egy beadás után csapattársa, Gazdag talált magára szabadon a kapu előtt, és egy érzékeny lobbanással élt a lehetőséggel. A csatár volt az, aki nem sokkal a szünet előtt növelte az előnyt. Uhre passza után a magyar ismét szabaddá vált, és egy erőteljes befejezéssel 2:0-ra alakította a szünetre a végeredményt (38′).

Az első félidőben alig volt nyoma a vendégeknek, de ez a folytatás után megváltozott – elsősorban a 29 éves németnek köszönhetően. Előbb Mukhtar hagyta ki a meccs legnagyobb lehetőségét egy öt méterről leadott fejessel (50′), majd Kallmann szöglet utáni fejese nem találta el a keresztlécet (67′). A másik oldalon Bueno egy perccel a csereként beállása után kihagyta a döntést (76′), majd a háromszoros német U21-es válogatott Bunbery egy egyest követően nagyot mentett a kapus elől (85′).

A 89. percig kellett várni, mire Kallmann a büntetőterületen belül elcsúszott, és nagy lehetőséget adott Gazdagnak, hogy hárommal szépítsen. A 28 éves játékos ezt bőszen megköszönte, és góljával beállította a 3:0-s végeredményt. A Philadelphia ezzel fontos pontokat szerzett a keleti konferencia rájátszásért folytatott harcban. A győzelemmel a Philadelphia megelőzte a Nashville-t a tabellán, és a 25-27 pontnak köszönhetően feljött a 10. helyre – egy pontra a rájátszástól. A Nashville két pontra van a tizenkettedik helytől

Az Inter Miami Messi nélkül is növelte előnyét

Inter Miami továbbra is a keleti konferencia élén áll. A floridai csapat a Copa után még mindig nyaraló Messi nélkül nyert a Chicago Fire ellen, amely szintén nélkülözte legnagyobb sztárját – Shaqiri nem maradt klubjával az EURO után. Rojas korán megadta az alaphangot a 2:1-es hazai győzelemhez (6.). Egy rövid sokkoló pillanat után, amikor az ex-kölni és kieli játékos, Czichos egyenlített (73′), Jordi Alba volt az, aki szezonbeli negyedik góljával öt pontra növelte előnyét a második helyezett Cincinnati botlásának köszönhetően (1-3 a New York Red Bulls otthonában).

Enger viszont a nyugati konferenciában szerepel. Marco Reus potenciális új munkaadója, az LA Galaxy továbbra is vezeti a tabellát, miután 3:2-es munkaügyi győzelmet aratott a Portland Timbers ellen. Szorosan mögöttük a városi rivális LA FC áll. Az Angyalok Városának csapata 13 mérkőzéses veretlenségi sorozat után két nyeretlen meccs után nyert ismét. A Seattle Sounders elleni 3-0-s győzelem után két pontra vannak az első helytől – de az FC-nek még két meccset fel kell zárkóznia