vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeBundesligaMüller a jelek szerint befejezi válogatottbeli pályafutását - a DFB meglepődött

Müller a jelek szerint befejezi válogatottbeli pályafutását – a DFB meglepődött

Thomas Müller karrierje a jelek szerint véget ért a német válogatottnál. Egy erről szóló médiajelentés meglepte a DFB-t

Tomas Müller több mint 14 év után a jelek szerint nem játszik többé a német válogatottban. Erről a Bild számolt be szerda reggel. A DFB-t szerda délután meglepte a hír. A szövetség egyelőre nem értesült a döntésről, és nem készült megfelelő közlemény sem.

A 34 éves játékos nem sokkal a Spanyolország elleni 2-1-es vereség után már utalt rá, hogy ez lehetett az utolsó mérkőzése DFB-szerelésben

Müller 131 válogatott mérkőzés után vonul vissza, ezzel a DFB örökranglistáján csak a rekordnemzetközi Lothar Matthäus (150) és a rekordgólszerző Miroslav Klose (137) mögött marad. A „Raumdeuter” a sassal a mellkasán 9035 perc alatt 45 gólt szerzett és 42-t készített elő.

Első nemzetközi meccsét elvesztette, ahogyan az utolsót is: 2010. március 3-án, 20 évesen Münchenben, egy Argentína elleni barátságos mérkőzésen (0:1) Müller sokkal kevésbé tudott érvényesülni, mint a Spanyolország elleni Európa-bajnoki negyeddöntőben, ahol másodszor lépett pályára csereként a tornán, és hozzájárult a hosszabbítás kikényszerítéséhez és a meccs nagyrészt dominálásához

Müller 2014-ben megismételte a 2010-es világbajnokságon szerzett nyolc gólját

Újabb meccs után, mint sokan mások, ő is könnyeket hullatott, és kijelentette, hogy „reálisan nézve” ez lehetett volna az utolsó nemzetközi mérkőzése. Ennek ellenére hangsúlyozta – ahogy a 2022-es világbajnokság után is -, hogy soha nem zárja ki, hogy Németországban játsszon: „Nem fogok semmi ilyesmit csinálni”. Túl sokat jelentett számára a válogatottban játszani.

Müller az egyik legsikeresebb, aki viselhette. Alig néhány hónappal a debütálása után Gerd Müller 1970-es és Miroslav Klose 2006-os bemutatkozása után ő lett a harmadik német, aki a 2010-es dél-afrikai világbajnokságon a torna legjobb góllövőjeként elnyerte az „Aranycipőt”. Müller emellett öt góllal és három assziszttal járult hozzá a négy évvel későbbi brazíliai világbajnoki címhez, ami az U16-os korosztályban kezdődött DFB-karrierje legnagyobb sikere volt.