vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeFootballMessi "megvált", Davies megsérült: Argentína ismét a Copa-döntőben

Messi „megvált”, Davies megsérült: Argentína ismét a Copa-döntőben

Argentína már csak egy győzelemre van attól, hogy megvédje Copa America-címét. Lionel Messi a Kanada elleni 2-0-s győzelemmel megszakította gólképtelenségét az elődöntőben

Amikor a 89. percben lábbal mentett lövéssel megakadályozta, hogy Kanada jokere, Tani Oluwaseyi 2-1-re alakítsa az eredményt, Emiliano Martinez az ég felé emelte az öklét, miközben feküdt. Legkésőbb ez után a mentés után egyértelmű volt, amit a végső sípszó nem sokkal később hivatalosan is megpecsételt: Argentína újra ott van a Copa America döntőjében, és hétfő este (MESZ) nemcsak megvédheti címét, hanem egyedüli rekordgyőztes lehet.

Az Albiceleste nem tette túl izgalmassá az elődöntőt. Míg a Copa nyitómeccsén Jesse Marsch edző kanadaiak vadul megtréfálták a favoritokat (0:2), addig Argentína 2:0-s győzelme ezúttal kontrollált és fölényes volt. A New Jersey-i MetLife Stadionban 80 102 néző előtt Julian Alvarez a 22. percben szerezte a nyitó gólt Rodrigo de Paul gyönyörű átlövése után – amelyet ezúttal Lionel Messi hosszabbított meg.

A csapatkapitány és Copa-rekorder, akinek a torna előtt négy gól hiányzott ahhoz, hogy beérje a Copa gólrekordját tartó Norberto Mendezt (Argentína) és Zizinhót (Brazília), hat perccel a lefújás után megszerezte személyes megváltását: Enzo Fernandez lövését az ötméteres körzetből a hálóba terelte, ezzel megszerezte első gólját a 2024-es tornán, összességében pedig a 14. gólját.

A másik oldalon kevésbé volt szerencsés a kapitány: Alphonso Daviest, aki a nyáron elhagyhatja az FC Bayernt, a 64. percben le kellett cserélni, miután a jelek szerint egy szerelésnél megsérült a bokája. Legalább segítség nélkül tudta elhagyni a pályát

Daviesnek el kell hagynia a pályát – Argentína befejezheti a duplát?

Támadásban az elődöntőbe mindössze két góllal továbbjutó csapattársai nem tudtak eleget tenni ahhoz, hogy ismét izgalmassá tegyék a meccset. Ennek ellenére Marsch és csapata a mostani Copa-bemutató után magabiztosan tekinthet a 2026-os hazai rendezésű világbajnokság felé. Előtte vasárnap (MEKSZ 2:00) a harmadik helyért – esetleg Davies nélkül – rendezendő mérkőzés következik

A tizenegy világbajnokot a kezdőben tudó argentinoknak megvan az esélyük arra, hogy Uruguay és Brazília után a harmadik nemzetként közvetlenül a világbajnokság megnyerése után elhódítsák a Copát. Az utolsó akadály Uruguay vagy Kolumbia, akiknek elődöntős összecsapására csütörtökön (MESZ 2.00) kerül sor Charlotte-ban. Egy dolog már most világos: a 2024-es dél-amerikai világbajnokságot sem fogja megnyerni egyetlen házigazda csapat sem