vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeSerie AMesés búcsú: Alex Sandro újabb főszerepet játszik

Mesés búcsú: Alex Sandro újabb főszerepet játszik

A Juventus Torinóban békésen ünnepelte a Serie A-s szereplés végét: A Monza elleni 2-0-s győzelemben ismét főszerepet játszott többek között Alex Sandro is

Sorozatban hat bajnoki mérkőzésen győzelem nélkül – és alig néhány nappal a Bologna elleni vad 3-3-as döntetlen után – a Juventus a Serie A fináléjában a Monza otthonában kapott ki. Különleges estének ígérkezett a biztos favoritok számára, hiszen Alex Sandro több mint 300 bajnoki mérkőzés és kilenc év után utoljára lépett pályára a Juve mezében a Bianconeri színeiben. Maga a brazil volt a megtiszteltetés, hogy megkoronázza.

De mindenek előtt: Fagioli, aki az olaszok ideiglenes Európa-bajnoki keretébe is bekerült, a kezdő tizenegyben ünnepelte visszatérését, miután hét hónapos eltiltását töltötte egy fogadási botrány miatt. A 23 éves középhátvédnek volt az első nagy lehetősége a kiegyenlített első játékrészben – a büntetőterületen kívülről leadott lövése csak a keresztlécen csattant (17′).

Chiesa tovább pörög

Nagyjából 25 perc elteltével a Juve nagyon felvette a tempót. Másodpercekkel azután, hogy Izza a vonalról mentett, Chiesa egy alagúttal becsapta az ellenfél d’Ambrosiót, és az alsó sarokba lőtt, megszerezve a vezetést (26′). Két perccel később „minden idők” kifejezéshez méltó jelenet következett: Fagioli jobbról erőteljesen szögletre vitte a labdát, majd az első kapufára vágta, ahol Alex Sandro valósággal a hosszú sarokba fejelt. A szezon első Serie A-gólja az utolsó lett a Bianconeri színeiben.

A Juve cserekapusa, Pinsoglio is kapott néhány percet a szünetben. A Monza nagy elszántsággal jött ki az öltözőből, de a Juventus kapusa egy gyors reakcióval hárított Birindelli elől a hajrában (52′). Az ellentámadásból majdnem 3:0-ra alakították az állást, de Chiesa beadása csak a hosszú kapufát találta el (53′).

Ezután Chiesa volt az, akit Fagioli remekül készített elő – de ezúttal a Monza kapusa, Sorrentino a legnagyobb veszélyben védett (61′). Az utolsó félórában különösen a 74. perc volt rendkívül érzelmes: nem azért, mert Tiago Djalo debütált a Juvéban, hanem mert Alex Sandro megérdemelten búcsúzott

Kegyelemdöfés a végső sípszó előtt

Szállva tapsolták, minden csapattársa jött ölelésre, Alex Sandro pedig könnyek között. A cseréje után a ballábas játékos tiszteletkört tett az oldalvonalon, és sok szurkolóval együtt tapsolt. A végső sípszó után – maradt a megérdemelt 2:0 – Alex Sandro büszkén mutatta be a szurkolóknak a Coppa Italia trófeát

A mesés búcsú egyelőre a harmadik helyre emeli a Juvét, míg az öt ponttal kevesebbet gyűjtő Atalanta két győzelemmel még megelőzheti őket a szezonzárón. Közben a 33 éves Alex Sandrót máris brazil klubokkal hozzák kapcsolatba