csütörtök, október 3, 2024
HomeFootballKitiltották az Atleticót a lelátóról a derbi botránya után

Kitiltották az Atleticót a lelátóról a derbi botránya után

Az Atletico Madridnak nem csak pénzbüntetést kell fizetnie a derbi madrilenói balhéja után, hanem a lelátókat is el kell zárnia

A Real Madrid elleni derbi (1:1) sportszerűsége háttérbe szorult múlt vasárnap este. A Civitas Metropolitanónál annyira elszabadult a hangulat, hogy a spanyol labdarúgó-szövetség RFEF fegyelmi bizottságának kellett közbelépnie.

Ennek következtében az Atletico Madridnak a zavargások miatt be kellett zárnia a lelátók egy részét. Az eltiltás a következő három hazai mérkőzésre vonatkozik, és elsősorban a „Fondo Sur”-ot érinti, ahonnan a szurkolók tárgyakat dobáltak a pályára. Az Atleticónak 45 ezer eurós büntetést is ki kell fizetnie

Az incidensek azután történtek, hogy a Real a 64. percben megszerezte a vezetést. Az Atletico korábbi kapusa, Thibaut Courtois ekkor diadalmasan fordult a hazai szurkolók felé. Ők többek között öngyújtókkal dobálták meg. Courtois-t nem találták el, de a játék mintegy 15 percre félbeszakadt.

Az Atletico hétfőn jelentette be, hogy egy személyt azonosítottak, és életfogytiglanra kitiltották a stadionból.