hétfő, szeptember 16, 2024
HomeMotorsportsKét Abt-világ: Miért nem volt esélye Fellernek van der Linde eső-showjában?

Két Abt-világ: Miért nem volt esélye Fellernek van der Linde eső-showjában?

Míg Kelvin van der Linde a Nürburgringen esőben is a maga nemében versenyzett, addig Abt-csapattársa, Ricardo Feller aligha volt elemében: Mi volt a különbség

Fény és árnyék az Abt csapat számára: Míg Kelvin van der Linde a Nürburgringen esőben is túlszárnyalta riválisait, és néha egy másodperccel gyorsabb volt a vetélytársaknál hetedik DTM-győzelméhez, csapattársának, Ricardo Fellernek nem sok minden jött össze. A svájci pilóta a hetedik helyről a kilencedik lett, miután a verseny korai szakaszában egy kör alatt három helyet veszített

„Egész évben két-három tizeddel túl lassúak voltunk, függetlenül a körülményektől” – mondta a csalódott Abt-Audi pilóta. „Ma még ennél is több volt. Egy kicsit tanácstalanok vagyunk jelenleg, elemeznünk kell, hogy megértsük, aztán a legjobbat kell kihoznunk belőle.”

A leggyorsabb körök összehasonlítása is egyértelmű: Van der Linde 1:37.949-es idővel volt a futam leggyorsabb embere, Feller alig 1:38.944-es időt ért el. De hogyan lehetséges, hogy a gyors svájci nem tud felpörögni, csapattársa pedig a maga világában autózik?

Feller már pénteken sem volt teljesen elégedett

„Természetesen a versenyzők másképp vezetnek”, Feller már a szabadedzés után sem volt teljesen elégedett: „Ricardo tegnap elégedett volt az autóval, de azt mondta, hogy nem volt megafegyver számára. Ezen a hétvégén nem igazán jön be neki, de szerinte elég jó.”

„És ma, párosulva azzal, hogy a nyomás nem volt megfelelő, vagy talán csak kipróbáltak valamit, egyszerűen nem passzolt.”

Ezzel Tomczyk a guminyomás kérdésére is kitért, ami az esőgumiknál különös szerepet játszik: Ugyanis a nedves körülményektől függően akár egy kis különbség a guminyomásban is eldöntheti, hogy megfelelő-e a tapadás, vagy egyáltalán nincs esélyed.

Abt csapat különböző guminyomás mellett döntött

Ez illik Feller korai szakaszon elhangzott rádióüzenetéhez: „Nincs tapadásom”. Tehát Kelvin van der Linde és Feller eltérő guminyomást használt a rajtnál?

„Igen, különböző gumikon voltak” – erősítette meg Tomczyk. „Az időjárás-előrejelzés is bizonytalan volt. És ha két autóval rendelkezel, akkor két különböző stratégiával is próbálsz vezetni.”

Ez megmagyarázná, hogy Feller miért volt nagyon nehéz tartani a tempót, különösen az első szakaszokban. Különösen azért, mert a korábbi DTM-bajnok szerint van der Linde abroncsnyomása „valószínűleg pont megfelelő”, azaz tökéletes volt.

A verseny végén Feller 43,8 másodperccel maradt le a győztes van der Linde mögött. Ráadásul a svájci pilótának, aki immár 47 ponttal van lemaradva az élen álló csapattársa mögött a bajnokság nyolcadik helyén, a kilencedik helyért folytatott harcban a HRT Mercedes pilótáját, Arjun Mainit és a Schubert BMW-t vezető Rene Rastot is meg kellett védenie