szombat, szeptember 28, 2024
HomeMotorsportsJogi vita a Forma-1-gyel: Felipe Massa nem lesz ott a brazíliai hazai...

Jogi vita a Forma-1-gyel: Felipe Massa nem lesz ott a brazíliai hazai futamon

Felipe Massa nem vesz részt hazai versenyén, Brazíliában a Forma-1-gyel folyamatban lévő jogi vitája miatt

Felipe Massa várhatóan nem vesz részt a Forma-1 hazai versenyén, Brazíliában a hétvégén. A korábbi Forma-1-es pilóta jelenleg jogi vitában áll a szériával, hogy igazságot szolgáltasson a 2008-as szezonban elvesztett világbajnoki címe miatt

Ezért már megkérték, hogy ne utazzon el a monzai futamra, ahol jelen kellett volna lennie. A Ferrari egykori versenyzője a japán futamot is kihagyta. Most pedig arra célozgat, hogy valószínűleg a hazai futamon sem lesz ott, hogy betöltse a nagyköveti szerepét.

„Csak annyit tudok, hogy a Forma-1 megkért, hogy ne menjek Monzába a versenyre” – mondta Massa a Motorsport.com brazil kiadásának. „A japán futamra is el kellett volna mennem, de nem mentem. Brazíliáról nem volt szó, a Monza előtti pillanattól mostanáig nem volt kapcsolatunk, szóval …”

Az sem valószínű, hogy egyedül, szerep nélkül ott lesz a hétvégén: „Nem hiszem. Csak nagykövetként mennék a versenyre” – mondja. „De 100 százalékig tiszteletben tartom a helyzetet, ami jelenleg zajlik, és talán nem is versenyeznék jelenleg a történtek miatt.”

„De nem volt meghívás és nem volt vita a nagyköveti munkámról, szóval nem hiszem, hogy ott kellene lennem.”

Massa és az FIA, illetve a Forma-1 között jelenleg jogi vita folyik a 2008-as Forma-1-es szezon kimenetele miatt, és a brazil ügyvédeket kért fel, hogy vizsgálják ki, hogy volt-e összeesküvés, ami szerinte ahhoz vezetett, hogy elvesztette a világbajnoki címet Lewis Hamiltonnal szemben.

Massa úgy véli, hogy az FIA és a FOM (Formula One Management) nem járt el megfelelően annak idején, amikor tudtak Nelson Piquet Jr. szándékos balesetéről a 2008-as Szingapúri Nagydíjon, amely végül döntőnek bizonyult a bajnoki cím szempontjából.

A brazil úgy véli, hogy a szingapúri eredményt teljes egészében érvényteleníteni kellett volna, ami Hamilton számára a 2008-as bajnoki címhez szükséges plusz pontokba került volna az utolsó futamon.

Massa már többször jelezte, hogy tervezett jogi lépései a 2008-as világbajnoki eredmény megsemmisítésére irányulnak