csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeMotorsportsIndy NXT Elkhart Lake: Jamie Chadwick első győzelme az USA-ban

Indy NXT Elkhart Lake: Jamie Chadwick első győzelme az USA-ban

Jamie Chadwick a harmadik nő, aki futamot nyer az IndyCar junior sorozatban – de ő az első nő, aki nem oválon, hanem körpályán diadalmaskodik

Jamie Chadwick az Egyesült Államokban aratta eddigi legnagyobb versenysikerét. A brit pilóta megnyerte az IndyCars junior sorozatának, az Indy NXT-nek a futamát az Elkhart Lake Road Americán. Ezzel ő lett a harmadik nő, aki ebben a sorozatban futamot nyert.

A brazil Ana Beatriz 2008-ban a Nashville Speedwayen, 2009-ben pedig Iowában nyert. A brit Pippa Mann pedig 2010-ben a Kentucky Speedwayen nyert. Ezek mind oválpályák voltak, míg Chadwick most egy körpályán diadalmaskodott.

Chadwick második szezonját versenyzi az Indy NXT-ben az Andretti csapattal. Májusban Indianapolisban először állhatott fel a dobogó harmadik fokára a pályán belüli pályán. Most a 26 éves versenyző a Road Americán megszerezte első pole pozícióját, és győzelemre hajtott.

„Elvesztettem a fonalat – mondta Chadwick. „Hogy őszinte legyek, egy kicsit elérzékenyültem. Hihetetlen autónk volt idén, de egyszerűen nem voltunk képesek semmire. Annyira örülök, hogy kitartottunk.”

„Nagyon szerettem volna ma nyerni, és nagyon hálás vagyok az Andretti srácoknak. Őszintén szólva, ez egy nehéz év volt. Nagyon sokat segítettek nekem, úgyhogy ezt a győzelmet nekik ajánlom.” A győzelmet éppen csapattársa, Louis Foster előtt szerezte meg.

Chadwicknek több újraindításnál is védekeznie kellett. A rajtnál Jacob Abel (Abel Motorsports) a negyedikről a második helyre javított, és azonnal nyomást gyakorolt Chadwickre. De a verseny első felében két biztonsági autós periódus ellenére is meg tudta tartani a vezetést.

A 13. körben Foster az 1-es kanyarban megelőzte Abelt, ezzel Chadwick előnye alig több mint egy másodpercre nőtt. Foster gyorsan felzárkózott és támadott a 13-as kanyarban, de Chadwick sikeresen kivédte a manővert.

Ennek következtében Abel ismét belekeveredett. A Foster és Abel közötti párharc ismét némi lélegzetvételnyi teret adott Chadwicknek. A 15. körben Myles Rowe (HMD) és Jordan Missing (Abel Motorsports) között baleset történt. Ez piros zászlót eredményezett.

A versenyt két körön keresztül újraindították. „Amikor kijött a piros zászló, azt gondoltam magamban, hogy ugyan már” – mondta Chadwick. „A gumik már egy kicsit romlottak, így tudtam, hogy agresszívnak kell lennem. Tényleg nyerni akartam.” És ez sikerült is.

Az újraindítás után az utolsó körre hét tizedmásodperces előnyt épített ki, és hiba nélkül hajtott a célba. A szezon hat futama után Chadwick a kilencedik helyen áll a bajnokságban. Továbbra is tagja a Williams Forma-1-es csapat pilótaakadémiájának.