péntek, október 4, 2024
HomeBasketballHullámvasút az arénapremieren: a Bayern őrjöngve nyert a Real Madrid ellen

Hullámvasút az arénapremieren: a Bayern őrjöngve nyert a Real Madrid ellen

Az FC Bayern München sikerrel vívta meg premierjét az SAP Gardenben a Real Madrid ellen. Az Euroliga-nyitányon a Bayern a harmadik negyedben elvesztette a fonalat, de a negyedik negyedben mutatott visszatérésnek köszönhetően végül 97:89-re nyert

Hullámvasút volt az új arénában. Miután az első félidőben kétszámjegyű előnyre tett szert a Real, a harmadik negyedben teljesen megfordította a meccset, csakhogy a Bayern a záró negyedben visszajött a meccsbe. A müncheniek hirtelen kintről tüzeltek, és a teltházas SAP Gardenben ünnepelhették első győzelmüket az új arénában.

A válogatott Johannes Voigtmann (19 pont, 10 lepattanó) dupla-duplával és öt kintről szerzett kosárral tűnt ki, míg a müncheniek legjobbja Shabazz Napier (25, 8/12 FG) volt. Carsen Edwardshoz (14) hasonlóan az irányítónak is voltak hullámvölgyei, de a záró szakaszban kéznél volt. A Real legjobbjai Dzanan Musa (18) és Facundo Campazzo (19, 5/11, 9 assziszt) voltak.

Sokkal jobban kezdett a Bayern, mint a bajnokságban. Andi Obst (9) és Voigtmann két-két hármast dobott, Devin Booker (11) pedig egy-egy alley-oopot értékesített. A fehéreknek kellett egy kis idő, de aztán könnyebben szereztek pontot. Dzanan Musa és a visszatérő Ibaka bántotta a Bayernt, majd a hajrában Shabazz Napier fordítása után a Real került előnybe (26:29).

FC Bayern felpörgött a negyedik negyedben

A Bayern azonban gyorsan talpra állt. Edwards a BBL-hez képest más játékosként játszott, amiben Napier jelenléte is segített. A Bayern megtalálta a mismatcheket a kosár alatt, és továbbra is betalálták a hármasokat. Booker négy perccel a nagyszünet előtt kétszámjegyű előnyhöz juttatta a Bayernt. A negyedet azonban ismét a vendégek fejezték be jobban. Egy 9:0-s futás ismét feszültté tette a mérkőzést, és a félidőre 52:51-es előnnyel vonultak a vendégek.

A szünet után ugyanebben a szellemben folytatódott a játék. A Real egy 10:2-es futással jött ki az öltözőből, és egy Campazzo-hármas után Gordon Herbert vezetőedző már három perc után időt kért. Walter Tavaresnek (12, 9 lepattanó) az első félidőben faultproblémái voltak, de a center most már a vendégek legfontosabb játékosa volt a playmaker Campazzóval együtt. A Bayern alig jutott jó dobásokhoz, aminek következtében a záró negyed előtt már kilenc pont volt a hátrány (64:73).

Campazzo repül a záró szakaszban

A hazaiak legalább még egyszer összekapták magukat: egy 8:2-es futást Voigtmann hármasa koronázott meg, majd nem sokkal később Giffey egyenlített az íven túlról. A München most már fölénybe került, és egyik hármast a másik után dobta be. A Bayern egy 24:4-es rohamot produkált, és Voigtmann ötödik triplája után már forró volt az aréna.

Volt azonban még némi remegés. Devin Booker egy perccel a vége előtt összeszedte ötödik faultját, Campazzo nem sokkal később három pontra csökkentette a hátrányt, majd az argentin két büntetőt is bedobott. A túloldalon viszont a csapatkapitány Vladimir Lucic maradt jéghideg a vonalról, míg Campazzo egy hárompontosnál próbált faultot kihúzni. Az irányító ezen annyira felhúzta magát, hogy a játékvezetők diszkvalifikálták – ez a döntés a Bayern javára dőlt el, mivel Lucic az ebből adódó öt büntetőt is értékesítette.

A bajnokság vasárnap folytatódik a Bayern számára. A bajnok a BG Göttingen együttesét fogadja 15 órakor. A hazai „ACB” ligában a Real Madrid a Hipos Lleida csapatát várja (18.30)