csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeUncategorizedHárom másodperccel a sziréna előtt: Doncic dobja a Dallast az újabb győzelemre

Három másodperccel a sziréna előtt: Doncic dobja a Dallast az újabb győzelemre

A Dallas Mavericksnek már csak két győzelemre van szüksége ahhoz, hogy bejusson az NBA-döntőbe. Luka Doncic vezetésével a texasiak második győzelmüket aratták a Minnesota Timberwolves ellen

A Dallas Mavericks második idegenbeli meccsét is megnyerte az NBA rájátszásában a Minnesota Timberwolves ellen, ezzel növelte esélyeit a döntőbe jutásra. A texasiak 109:108-ra (46:60) diadalmaskodtak a Nyugati Konferencia döntőjének második mérkőzésén, helyi idő szerint pénteken.

A mérkőzés győzteseként Doncic emelkedett ki: három másodperccel a vége előtt a szlovén bedobta a hárompontost, amivel legyőzte a Minnesota Rudy Gobertjét, akit ebben a szezonban a liga legjobb védőjének választottak. Doncic ráadásul 32 ponttal, 13 assziszttal és tíz lepattanóval megszerezte ötödik tripla-dupláját a rájátszásban. A Dallas korábbi szupersztárja, Nowitzki nem sokkal Doncic utolsó dobása után az X-en azt írta: „Wow”.

A best-of-seven sorozat következő két mérkőzését Dallasban rendezik, a harmadik meccset jövő vasárnap. Ha a Mavs mindkét meccset megnyeri, 2011 óta először jut be az NBA döntőjébe. Akkor Dirk Nowitzki vezetésével nyerték meg a bajnokságot

Doncic: „Bízom ebben a dobásban „

„Csak próbáltam a kedvenc helyemre kerülni, és hátrafelé dobni, bízom ebben a dobásban” – mondta Doncic a meccsnyerő hárompontosáról. „Ahogy Lukától már sokszor láthattátok, imádja ezt a színpadot, nem menekül el előle. Az egész meccsen nagyszerűen játszott” – méltatta vezérét Jason Kidd, a Mavs vezetőedzője.

Doncic társa, Kyrie Irving is erősen játszott: a playmaker 20 pontjából 13-at a negyedik negyedben szerzett, köztük egy hárompontost Doncic győztes meccse előtt. A Mavs a záró negyedben 30:22-re fordított, miután a harmadik játékrész közepén 16 pontos hátrányban volt.

Naz Reid 32 pontot szórt a Timberwolvesnak, amely a negyeddöntőben a háromszoros MVP, Nikola Jokics vezette Denver Nuggetset fosztotta meg a címvédőtől, miután egy erős visszatérés után visszavágott a negyeddöntőben. Maximilian Kleber vállsérülés miatt továbbra is hiányzott a Dallasból.

A keleti döntőben a főcsoportgyőztes Boston Celtics és az Indiana Pacers csap össze egymással. A Celtics 2-0-ra vezet, a sorozat vasárnap éjjel (2.30) folytatódik