szombat, október 5, 2024
HomeFootballGruev ravasz, Rutter erős: a Leeds lefoglalta a Wembleybe szóló utolsó jegyét

Gruev ravasz, Rutter erős: a Leeds lefoglalta a Wembleybe szóló utolsó jegyét

A Leeds United részben két volt Bundesliga-játékosának köszönhetően 4-0-ra megnyerte a Norwich City elleni elődöntő visszavágóját, és ezzel lefoglalta a jegyét a Premier League utolsó megmaradt feljutó helyéért zajló döntőre.

A Leeds United lett az első klub az 1998-as Sunderland óta, amely 90 (vagy annál több) ponttal maradt le a közvetlen feljutásról, és az utolsó hét mérkőzéséből mindössze egyet nyert meg (1-2-4). A Norwichban rendezett első találkozó gólnélkülire végződött, de otthon a fehérek – Daniel Farke menedzser Byram helyett Piroe-t hozta be – a legjobb formájukat hozták. A Leeds a kezdetektől fogva nyomást gyakorolt, és Summerville (4.) révén meg is adta az első figyelmeztető lövést.

A gyors támadónak aztán fontos szerepe volt az 1-0-s eredmény kialakításában: Summerville ügyesen cselezett egy szabadrúgást, és széthúzta a kétfős falat. Gruev ebből hasznot húzott, és mintegy 22 méterről, jobbról, ravaszul a rövid sarokba pöckölte a labdát a villámléptű indításhoz (7. perc).

Ez volt az egykori brémai ember első gólja (62 fellépés) a Leeds színeiben, amely nem sokkal később folytatta: Gnonto jobbról a kapu előtt tökéletesen keresztbe adott az előretörő Piroe-nak, aki öt méterről Gunn kapus irányítása ellenére tökéletesen fejelt a kapuba – 2:0 (20′).

ÚVXWK

Meslier húzta Sargent idegeit

Majdnem az ellentámadásból a szintén korábbi Werder-játékos Sargent (70 Bundesliga-mérkőzésen 11 gólt szerzett) kapott nagy lehetőséget az egyenlítésre, de az amerikai lövése nem találta el Meslier-t (22.). Úgy tűnik, ez volt az a gól, ami megtette a hatását a Norwichnak, amely ezután megvonta a vállát, és láthatóan megdöbbent.

A Leedsnek könnyű dolga volt – és a 40. percben még szerencséjük is volt, hogy Duffy sikertelen tisztázási kísérlete Rutterben kötött ki. Az ex-Hoffenheim-játékos (57 Bundesliga-mérkőzésen 11 gólt szerzett) a hálóba vágta a labdát, és ezzel 3-0-ra alakította az állást, ami a félidőben is ez volt az állás, részben azért, mert Giannoulis a vonalról mentéssel akadályozta meg Rutter bravúrját (45.+2). Nem volt kérdés, hogy a vezetés még ezen a szinten is megérdemelt volt. Már a 10:1-es gólstatisztika is sokat mondott

A második félidő a hazaiak nagy lehetőségével indult, de Piroe-t Gray hárította (46′). A párharc ezután egyértelművé vált. Nem igazán látszott, hogy a Norwich komoly ellenállást fejtett volna ki, bár próbálkoztak, de végül veszélytelenek maradtak. A Leeds eközben uralta a labdát és ellenfelét – és semmit sem bízott a véletlenre.

Summerville a 68. perc után szerzett góljával megfosztotta a Kanárik utolsó reményük utolsó cseppjétől is, és ezzel 4-0-ra alakította az állást. A végén a fehérek az utolsó 20 percet kíméletlenül és rutinosan játszották végig

A május 26-án a Wembleyben megrendezésre kerülő döntőben a fehérmezesek a második elődöntő győztesével csapnak össze a Premier League-ben maradó utolsó helyért. A Southampton és a West Bromwich Albion péntek este (21:00) csap össze egymással, az első mérkőzés a West Bromban gólnélkülire végződött