hétfő, október 7, 2024
HomePremier LeagueGrúda debütálásán: Hürzelerék Brightonja 0:2-re fordított a Tottenham ellen

Grúda debütálásán: Hürzelerék Brightonja 0:2-re fordított a Tottenham ellen

Zsinórban öt győzelem után vasárnap este a Tottenham Hotspur a Brighton & Hove Albionhoz utazott – és nem tudta megtartani 2-0-s előnyét. Fabian Hürzeler Sirályai a szünet után rákapcsoltak, és a nyáron szerződtetett Gruda debütálásának is örülhettek

A vasárnapi mérkőzés előtt Pascal Groß hivatalosan is szabadlábra helyezte a Brighton & Hove Albion. A német a nyáron a BVB-hez igazolt, miután hét évet töltött a Sirályoknál.

A Brighton edzője, Fabian Hürzeler két változtatást eszközölt az FC Chelsea elleni 4-2-es vereséget követően: Veltman kezdett a baloldali védelemben Estupinan helyett. Wieffer helyére szintén Minteh került a középpályán

A Spurs edzője, Ange Poctecoglou több változtatást is eszközölt a Budapesten 2-1-re megnyert Európa Liga-selejtezőn. Ezt a rotációt megfordította a Brighton elleni mérkőzés előtt, és ugyanazt a kezdő XI-et küldte pályára, mint a Manchester United elleni 3-0-s győzelem alkalmával.

Gyorsan indult a mérkőzés: a vendégek első nagy lehetősége alig 20 másodperc után adódott, de Werner túlságosan hanyagul játszotta meg a keresztpasszát Johnsonhoz. Ezzel kezdetét vette a Spurs lendületes nyitó szakasza. Kulusevski és Maddison további jó lehetőségeket hagyott ki a 10. perc előtt. A 23. percben Maddison állítólagos 1:0-ás gólját les miatt érvénytelenítették

Két teljesen különböző félidő a mérkőzésen

De nem sokkal később már egyenlő volt: Johnson Solanke tűpontos passzát követően megszerezte a megérdemelt 1:0-t (23′). A 32. percben Welbeck egyenlíthetett volna Mitoma lökhárító passza után, de a csatár mellé lőtt.

Öt perccel később pedig már 2:0 volt a Spurs javára: Werner egy gyors ellentámadás után Maddisont játszotta be a széleken. A lövése túlságosan rosszul jött ki, de Verbruggen mellé lőtt (37′). Johnson még a szünet előtt tovább növelhette volna az előnyt, de éppen fölé lőtt. A félidőre megérdemelt 2:0-s előnnyel vonultak a vendégek

A második félidőt tökéletesen kezdték a hazaiak. Mitoma keresztlabdája után Minteh már a 48. percben megszerezte az egyenlítő gólt. Ezt követően a lendület természetesen a Sirályok javára változott: Vicariónak kétszer is hárítania kellett a Spursnek az 56. és az 57. percben. Rutter aztán az 58. percben Mitoma passza után egyenlített 2:2-re

A 66. percben pedig a Seagulls teljesen megfordította a mérkőzést. Rutter erősen futott végig a jobbszélen, majd közvetlenül az alapvonal előtt keresztbe adott Welbecknek, aki közelről a kapuba fejelt. A stadion felrobbant a gól után. A hazaiak 21 perc alatt megfordították a mérkőzést

Postecoglou nem hitte el

A Brighton ezt követően természetesen inkább a biztonságra koncentrált. A Tottenham kicsit jobban visszatért a meccsbe. A 84. percben azonban Udogie szép befejezését leszámítva már nem voltak veszélyesek a vendégek. A 87. percben aztán német szempontból volt valami örömteli: az ex-Mainzer Gruda ünnepelte debütálását a Premier League-ben. Sőt, Gruda még egyszer a büntetőterületen belül is labdához jutott, de nem tudta befejezni. A Brighton egy őrült második félidő után 3:2-re nyert.

Kissé szerencsés volt ez a Spurs erős első félideje után, de persze morális lökést adott. A Tottenham játékosai a második félidő hosszú szakaszában nem tudták, hogy mi történik velük. Postecoglou edző nem győzte rázni a fejét.

A Brighton a győzelemmel a hatodik helyre ugrott a Premier League-ben. A nemzetközi szünet után Fabian Hürzeler csapata a Newcastle ellen folytatja a küzdelmeket. A Tottenham a hetedik játéknap után a kilencedik helyen áll, és a szünet után a West Ham ellen játszik.