hétfő, szeptember 16, 2024
HomeFootballGiroud debütálása kevés volt: a Crew elkapta a LAFC következő bajnoki címét

Giroud debütálása kevés volt: a Crew elkapta a LAFC következő bajnoki címét

MLS-bajnok Columbus Crew nagyjából kilenc hónap múlva emelhette magasba következő trófeáját – ismét a Los Angeles FC ellen. Két világbajnok is a figyelem középpontjában volt

Tökéletes véghajrával a Columbus Crew közel kilenc hónappal a bajnoki cím után megszerezte következő bajnoki címét. Az MLS-bajnok hétfő este (MÁSZ) a Ligakupa döntőjében 3-1-re legyőzte a Los Angeles FC-t, amely decemberben az MLS-döntőben már kikapott a Crew-tól a Lower.com Fielden (1-2).

Diego Rossi, aki három bravúrral vezette a döntőbe a Columbust, ezúttal üres kézzel távozott, de Cucho rémálom volt a LAFC számára. A Premier League- (Watford) és La Liga-tapasztalattal (Huesca, Getafe, Mallorca) rendelkező 25 éves kolumbiai nem sokkal a szünet előtt (45′) juttatta előnyhöz csapatát.

A vendégek az 57. percben egyenlítettek, amikor az új szupersztárjuk, az ezúttal a kezdő tizenegyben szereplő Olivier Giroud első gólját fejelte a kapuba. A Cucho azonban visszavágott. Előbb egy fejessel nem tudta legyőzni Hugo Llorist (71′), de a hosszabbításban egy mindenki mellett elsuhanó, kellemetlen keresztlabdával meglepte Giroud honfitársát és vb-győztes társát (90.+2). Cucho meccsgyőztes teljesítményét két perccel később koronázta meg, amikor a csereként beállt kanadai Jacen Russell-Rowe-t szolgálta ki a végeredményt jelentő góllal

Trio kvalifikálta magát a CONCACAF Bajnokok Kupájára

Azzal, hogy a Crew először nyerte meg a Ligakupát, amely eredetileg Mexikó és az Egyesült Államok összes első osztályú csapatát magában foglalja, automatikusan kvalifikálta magát a következő CONCACAF Bajnokok Kupája, az észak- és közép-amerikai, valamint a karibi térség csapatainak Bajnokok Ligája 16. fordulójába. A Columbus az idei döntőt ott 3-0-ra elveszítette a mexikói CF Pachuca ellen.

A Steven Cherundolo edző által irányított LaFC szintén a Ligakupa döntőjébe jutva kvalifikálta magát, de az első fordulóban kell majd játszania. A Colorado Rapids, amely a harmadik helyért folyó rájátszásban büntetőkkel verte a Philadelphia Uniont, szintén ott van a versenyben