csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeFootballFlick kommentálja a Gündogan körüli irritációkat

Flick kommentálja a Gündogan körüli irritációkat

Humpy, de sikeres. A Barcelona edzője, Hansi Flick győzelemmel kezdte a szezont. Az a tény, hogy Ilkay Gündogan nem volt benne, felerősítette a 33 éves játékos távozásáról szóló pletykákat

Az biztos, hogy nem volt szó parancsnoki sikerről. „Rengeteg dolgon kell javítanunk” – mondta Hansi Flick a szombat esti, valenciai 2:1-es győzelem után, megismételve azt, amit már a Monaco elleni elrontott főpróba (0:3) után is mondott

Az, hogy a katalánok fekete szemmel jöttek el, az első félidő őrült utolsó perceinek is köszönhető volt. Hugo Duro a 44. percben vezetéshez juttatta a Valenciát, majd nem sokkal később Yarek Gasiorowski tisztázott a Barcelona Casado lövését éppenhogy a vonalról.

A másik oldalon Marc-André ter Stegen kapus hajszálpontosan hibázott, de Hugo Duro ballábas lövése után Pau Cubarsi az utolsó pillanatban kavarta le a labdát a vonalról. Robert Lewandowski aztán a végső sípszó előtti utolsó akcióval betalált, ezzel 1-1-re alakította az állást – és megfordította a mérkőzést.

„Az első félidőben több hibát követtünk el. A félidő előtti gól nagyon fontos volt” – mondta Flick. „A második félidőben jobban teljesítettünk.” A Barcelona egyértelműen vezette a statisztikát, 18:6 kapura lövés és 64 százalékos labdabirtoklás beszél magáért

Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy egy hízelgő büntető fordította meg az állást, és Cubarsit kellett volna sárga lappal kiállítani a második félidő közepén. Nem sokkal később Flick leküldte a 17 éves játékost. A Valencia edzője, Ruben Baraja „egyértelmű akcióról” beszélt Hugo Duro ellen, és arról, hogy nem ismert el semmilyen szabálytalanságot a büntetőnél. „Ezek a dolgok megnehezítik a dolgunkat. „

Flick „érzése” Gündogannal

Ilkay Gündogan hiánya okozott bosszúságot, a pletykák a nagyérdemű távozása körül kavarogtak. A megspórolt fizetés lehetővé tenné a Barcelona számára, hogy szerződtesse Dani Olmót, sőt, esetleg még álmai játékosát, Nico Williamst is leigazolná az Athletic Bilbaótól.

Gündogant a Monaco ellen fejsérüléssel kellett lecserélni, ami Flick szerint a DFB-kapitány távollétét is indokolta. „Hétfőn megsérült a szemöldöke, ezért maradt otthon” – mondta a tréner, aki kijelentéseivel további találgatásoknak is teret engedett. „Sokat beszéltem vele, de ez köztünk marad” – mondta az 59 éves játékos.

Amikor az átigazolási pletykákról kérdezték, Flick azt mondta: „Jó a kapcsolatom vele. Az az érzésem, hogy maradni fog.”