vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisFederer nyolc wimbledoni címe ösztönzőleg hat Djokovicra

Federer nyolc wimbledoni címe ösztönzőleg hat Djokovicra

Novak Djokovic tizedszer is ott van a wimbledoni döntőben. A teniszcsillag nyolcadik címét is megnyerheti, és valami különlegeset érhet el

A teniszsztár Novak Djokovic plusz ösztönzésként éli meg, hogy a wimbledoni döntő megnyerésével egyenlíteni tud visszavonult, hosszú ideje riválisa, a rekordbajnok svájci Roger Federerrel. „Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy Roger nyolc wimbledoni győzelemmel rendelkezik” – mondta a hétszeres wimbledoni bajnok szerb: „Ez a történelemről szól. Ez egyben a 25. lehetséges Grand Slam-győzelem is. Természetesen ez nagy motiváció, de ugyanakkor nagy a nyomás és az elvárások is”.

A kéthetes londoni Grand Slam-torna végén Djokovic (37) ma délután (15.00 óra/Prime) a férfiak döntőjében Carlos Alcaraz (21) ellen küzd meg a címvédésért. Ez lesz a visszavágója a 2023-as izgalmas párharcnak, amelyet tavaly a fiatal spanyol nyert meg.

„Az emberek azt várják tőlem, hogy a meccsek 99 százalékát megnyerjem „

„Minden alkalommal, amikor most pályára lépek, még ha 37 évesen egy 21 éves ellen játszom is, akkor is elvárom, hogy a meccsek többségét megnyerjem” – mondta Djokovic, „és az emberek elvárják tőlem, hogy a meccseim 99 százalékát megnyerjem”.

A 25. Grand Slam-címével az ausztrál Margaret Courtot, a női rekordert is maga mögött hagyhatja. Djokovic alig több mint öt héttel térdműtétje után áll a döntőben. A világranglista második helyezettjének ez az első idei döntője egy gyengébb szezon után