kedd, szeptember 17, 2024
HomeFootballFarkas lenyűgöző debütáló gólja - Messi nélkül szakadt meg az Inter sorozata

Farkas lenyűgöző debütáló gólja – Messi nélkül szakadt meg az Inter sorozata

A gól és Lionel Messi nélkül is megvédte előnyét az MLS tabellájának élén az Inter Miami. Sandro Schwarznak és Hannes Wolfnak is volt oka az ünneplésre

2019-ben Hannes Wolf feltörekvő ifjoncként hagyta el az RB Salzburgot, hogy meghódítsa a német Bundesligát. Azonban sem az RB Leipzig, sem a Borussia Mönchengladbach nem akart sikerrel járni ebben a törekvésében. Tavaly januárban ezért a most 25 éves osztrák új fejezetet kezdett, az Egyesült Államokba merészkedett – és azóta ismét keresett.

Péntek este (MÁSZ) az MLS-szezon 13. mérkőzésén lépett pályára a New York City FC színeiben, és először szerzett gólt. Nem is akárhogyan: a Philadelphia Union elleni idegenbeli mérkőzésen Wolf az első félidő hosszabbításának mélyén, a jobb oldali sarokzászlóról szinte egyenesen a kapuba lőtt szabadrúgást értékesítette. Bal lábas lövése ideálisan a kapu bal felső sarkában landolt a belső kapufa segítségével.

A vége 2:0 lett, és végül Wolf & Co. 2:1-re nyert. A NYCFC, amely az előző szezonban egyértelműen lemaradt a rájátszásról, feljött a keleti konferencia ötödik helyére. A legjobb kilenc jut a kieséses szakaszba az alapszakasz után

Sérülés miatt hiányzik Messi – Forsberg & társai ismét négy gólt szereztek

A tabella élén továbbra is az Inter Miami áll, amely sorozatban öt, egyenként legalább három gólos győzelem után ezúttal nem volt szerencséje a kapu előtt. Az előző, 3-2-es montreali győzelem alkalmával elszenvedett lábsérülés miatt nem utazó Lionel Messi nélkül a listavezetőnek be kellett érnie egy 0-0-s döntetlennel az alagsori Orlando City otthonában, de legalább nyolc meccsre növelte veretlenségi sorozatát

Miami legközelebbi riválisa – három pont lemaradással, egy meccsel a vége előtt – továbbra is az FC Cincinnati, miután 1-0-ra nyert az Atlanta United ellen. Mögöttük a New York Red Bulls visszavette a harmadik helyet. Sandro Schwarz csapata a jó szezonkezdet után nemrég zsinórban négy vereséget szenvedett – köztük 2:6-ra Miamiban -, de a hétvégén a New England elleni 4:2-es győzelemmel véget vetett az eredményválságnak, és most folytatta: Egy 4-1-es győzelem a DC United otthonában, amelyben Emil Forsberg asszisztot jegyzett.