vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisErős Kerber elszalasztja a meglepetést

Erős Kerber elszalasztja a meglepetést

Angelique Kerber a jó teljesítménye ellenére lemaradt a meglepetésről. A 36 éves, háromszoros Grand Slam-győztes teniszező 5:7, 3:6-ra kikapott a lengyel topfavoritól a Rómában zajló WTA-torna 16. fordulójában

A korábbi világelső Angelique Kerber a jó teljesítménye ellenére elszalasztotta a meglepetést a világ legjobb teniszezője ellen. A 36 éves, háromszoros Grand Slam-győztes teniszező a római WTA-torna 16. fordulójában 5:7, 3:6-ra kikapott a lengyel topfavorit Iga Swiatektől.

Kerber, aki az első három fordulóban szettet sem veszített, ennek ellenére sikerrel könyvelhette el a május 20-án kezdődő francia nyílt teniszbajnokság főpróbáját. Kerber idén mindössze három mérkőzést nyert a márciusban Indian Wellsben rendezett tornán, ahol szintén a 16 között esett ki.

A Kerbernél 14 évvel fiatalabb Swiatek, aki már kétszer is megnyerte a római tornát, harmadik mérkőzését is megnyerte ellene. Kerber, akinek legjobb eredménye Rómában a 2012-es elődöntő volt, nagyon jól tartotta magát, különösen az első szettben, és erős formában volt.