csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeBasketballDeRozan már majdnem olyan jó, mint Jordan - Paul nélkül is nyert...

DeRozan már majdnem olyan jó, mint Jordan – Paul nélkül is nyert a Suns

Az NBA az All-Star hétvége után újra megkezdte normális működését – nem az ukrajnai háború elleni tiltakozó feljegyzések nélkül. DeMar DeRozan továbbra is ragyog a pályán.

DeMar DeRozan tovább növelte rekordszériáját. Az All-Star 37 pontot szerzett a Chicago Bulls 112-108 (52-50) hazai győzelmén az Atlanta Hawks ellen, 21 dobásából 15-öt értékesített mezőnyből. Ez azt jelenti, hogy a szélső az elmúlt nyolc meccsen mindig legalább 35 pontot jegyzett, és legalább 50 százalékkal dobott mezőnyből.

Ezeken kívül DeRozan már kilenc egymást követő mérkőzésen szerzett 30 pontnál többet, ami a leghosszabb sorozat Bulls játékosoktól egy bizonyos Michael Jordan óta, aki egyszer 1990-91 fordulóján tíz egymást követő mérkőzésen szerzett 30 pontnál többet.

DeRozan volt a meccs embere a kritikus időszakban is. Az utolsó percben öt pontot szerzett, és fordított, miután a Hawks hárompontos előnyre tett szert, Trae Young pedig 17 dobásából csak hármat talált be. Sorozatban hatodik győzelmével a Bulls továbbra is a Keleti Konferencia legjobb csapata, megelőzve a játék nélkül álló Miami Heatet.

Rövid a Theis pályafutása – Booker újabb győzelemre vitte a Sunst

A visszatérő Daniel Theis győzelmet ünnepelhetett a szünet utáni első meccsén a Boston Celticsnél – 129-106-os (67-52) győzelmet aratott a még mindig botladozó Brooklyn Netsnél. Ez volt az elmúlt tizenegy mérkőzésből a tizedik győzelme a Celticsnek, amelynek Theis hat perc alatt négy pontot szerzett. A Boston legjobb pontszerzője Jayson Tatum volt 30 ponttal.

Nyugaton a topcsapatok megnyerték a mérkőzéseiket. A Phoenix Suns (49-10) 124-104-re nyert az Oklahoma City Thunder otthonában (Devin Booker 25 ponttal) a sérült stratéga Chris Paul nélkül is, a Golden State Warriors (43-17) 132-95-re diadalmaskodott a Portland Trail Blazers otthonában. A „Splash Brothers” Stephen Curry és Klay Thompson egyenként 18 pontot szerzett a „Dubs „

„Nagy tragédia”: az ukrán NBA profik elítélik a háborút a hazájukban

Az ukrán NBA profi játékosok, Alex Len és Szvjatoszlav Mihajljuk közös nyilatkozatban ítélték el Oroszország invázióját hazájuk ellen. „Nagy tragédia történt szeretett hazánkban, Ukrajnában” – olvasható a páros közösségi médiacsatornáin közzétett nyilatkozatában: „Kategorikusan elítéljük a háborút”.

Len a Sacramento Kings és Mychailiuk a Toronto Raptors játékosai hangsúlyozták, hogy Ukrajna „békés, szuverén állam”, amelyet „olyan emberek laknak, akik maguk akarják meghatározni a sorsukat”. Imádkozunk családjainkért, barátainkért, rokonainkért és minden emberért, aki Ukrajna területén tartózkodik.”