csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeBasketballAz Alba a rossz kezdés ellenére is legyőzte a feljutó Vechta csapatát...

Az Alba a rossz kezdés ellenére is legyőzte a feljutó Vechta csapatát – a Bayern kiváltotta magát

Az élcsapatok egyre nagyobb sebességre kapcsolnak a Bundesligában. Az Alba egy eddig hibátlan feljutó csapatot győzött le. A Bayern 48 órával a sportszerűtlen bukás után ismét jobb hangulatban van

Az Alba Berlin fontos hazai győzelmet aratott a kosárlabda Bundesligában, és szokatlan csúcsmeccsen nyert. A berliniek vasárnap 6818 néző előtt 98-80 (54-44) arányban nyertek a Max-Schmeling-Halle-ban az addig veretlen Rasta Vechta ellen. Az elején azonban nehezen lendültek játékba a berliniek, egy 6:23-as hibás kezdés eleinte sok gondot okozott az Albának. Israel Gonzalez vezetőedző korai időkérése azonban, aki az utóbbi időben egyenletes teljesítményt nyújtó Matt Thomasnak adott pihenőt, gyors átszervezéshez vezetett. Tizenhárom perc játék után először vezetett a Berlin, sőt, később a harmadik negyedben 19 ponttal elhúzott.

„Remélem, a játékosaim tanulnak ebből a meccsből. Minden meccsen a kezdetektől fogva mindent bele kell adnunk, még egy Euroliga-kettős után is. Ez minden évben nagy kihívás számunkra” – fogalmazott később Gonzalez szelíd kritikával csapata felé. „De nagyon örülök annak, ahogy a csapatom reagált a rossz kezdésre. Fokoztuk a teljesítményünket, különösen védekezésben, és meg tudtuk fordítani a mérkőzést.”

A berliniek immár három győzelmet és egy vereséget tudhatnak maguk mögött. A legjobb pontszerzők Matteo Spagnolo 18 és Tim Schneider 15 ponttal voltak.

Bayern javít

Az FC Bayern München sem birkózott meg a kötelező feladattal. A müncheniek 97:62-re (54:32) nyertek a Hakro Merlins Crailsheim ellen, és ezzel jóvá tették a pénteki, Barcelonában elszenvedett 59:98-as vereséget, amely a legmagasabb vereség volt az Euroligában.

Pablo Laso vezetőedző néhány (potenciális) kulcsjátékosnak (Serge Ibaka, Devin Booker, Niels Giffey és Nick Weiler-Babb) pihenőt adott. Helyette a toptehetség Ivan Harchenkov kapott több mint 19 perc játékidőt.

A müncheniek nem hagytak kétségeket, már hat perc után 21:8-ra vezetett az FCBB, és ezt a dominanciát az egész mérkőzésen megtartotta. Öt müncheni játékos, köztük a világbajnok Andreas Obst (tizenkét pont) is kétszámjegyű pontszámot ért el. A bajorok erős első félidője után korán eldőlt a mérkőzés.

„Nagyon nehéz hetünk volt, de sikerült az első perctől kezdve nagy energiával játszanunk” – dicsérte csapatát Laso.

A Bamberg is első győzelmét ünnepelheti a bajnokságban

Alig néhány nappal a Hamburg Towersnél aratott meggyőző győzelem után a kupában a 16. fordulóban a Bamberg Baskets a bajnokságban is lépett egyet a válságból. A korábbi sorozatbajnok 94-86 (58-43) arányban győzte le az utolsó helyen álló Weißenfelst – mindkét csapat a játéknap előtt még nem jegyzett győzelmet. A Bamberg legjobb pontszerzője Zach Copeland volt 20 ponttal. A Niners Chemnitz ugyanakkor a legjobb pontszerző Jonas Richternek (17) köszönhetően 77-63-ra (37-28) verte a BG Göttingen együttesét.