vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisAlcaraz és a Grand Slam-rekordvadászat

Alcaraz és a Grand Slam-rekordvadászat

A spanyol teniszcsillag 21 évesen máris új rekordokat állít fel. Különleges tetoválást szeretne az Alexander Zverev elleni French Open-döntőbeli diadaláért

Sötét öltönyben és a Coupe des Mousquetaires-tal a kezében mutatkozott be nagy diadalának helyszínén a francia nyílt bajnok Carlos Alcaraz. A fiatal spanyol hétfőn a Roland Garros teniszstadion lelátóján mosolygott a fotósoknak. Alcaraz mindössze 21 évesen és egy hónaposan, harmadik Grand Slam-döntőjében harmadik címét szerezte meg a német Alexander Zverev elleni 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2 arányú győzelemmel.

Arra a kérdésre, hogy a jövőben megdöntheti-e a szerb Novak Djokovics 24 Grand Slam-tornagyőzelemmel felállított rekordját, Alcaraz vigyorogva válaszolt: „Nem tudom. Remélem, hogy igen.”

A Stade Roland Garroson töltött két hét alatt azonban ismét megtapasztalhatta, milyen nehéz ilyen diadalt elérni a négy legfontosabb tenisztorna egyikén. „És Djokónak ebből 24 van – ez hihetetlen.” Pályafutása végéig nem akarja a pontos számot nézni, „jelenleg élvezem ezt a harmadik címemet.”

Marca: „Alcaraz a Roland Garros új királya „

Még azért is, mert gyerekkori álma volt, hogy megnyerje a francia nyílt bajnokságot, akárcsak nagy példaképe, Rafael Nadal. „Amikor végeztem az iskolával, hazaszaladtam, bekapcsoltam a tévét, és néztem a meccseket.”

Alcaraz mostanra kilépett a salakpálya királya, Nadal nagy árnyékából. Különösen a spanyol sajtó volt tele dicsérettel a kivételes játékosról. „Carlos Alcaraz túlél egy epikus döntőt, és megkoronázzák a Roland Garros új királyává” – írta a „Marca”.

A párizsi győzelemre valószínűleg azért „a legbüszkébb”, mert a torna kezdete előtti könyöksérülése miatt a legkeményebben meg kellett küzdenie érte. A jutalom már eldőlt: egy tetoválás a bal bokájára, „az Eiffel-toronnyal és a mai dátummal” – árulta el Alcaraz a vasárnapi döntőben aratott győzelme után.

A 21 éves teniszező a legfiatalabb teniszező, aki mindhárom pályán – salakon, füvön és kemény pályán – Grand Slam-címet nyert. Korábban a 2022-es US Openen és a 2023-as Wimbledonban is ő emelhette magasba a trófeát. Bár salakos pályákon nőtt fel, korán érezte jól magát a kemény pályákon is – magyarázta az all-rounder. Agresszív játéka „füvön is elég jó”.