hétfő, szeptember 30, 2024
HomeMotorsportsADAC GT Masters Spielberg 2024: Seppänen a pole pozíciót követően továbbra is...

ADAC GT Masters Spielberg 2024: Seppänen a pole pozíciót követően továbbra is a bajnoki címért küzd

A tabellát vezető Elias Seppänen a Landgraf Mercedes-AMG-vel a leggyorsabb a spielbergi ADAC GT Masters második szabadedzésén

A Red Bull Ringen rendezett második ADAC GT Masters kvalifikációs edzésen a bajnokságot vezető Elias Seppänen a Landgraf Motorsport Mercedes-AMG GT3-asával csúcsformában volt. A 2024-es szezonban ez volt a harmadik pole pozíciója a 20 éves versenyzőnek, aki Tom Kalenderrel osztozik az autóján.

„Nagyon boldog vagyok, hogy ismét sikerült megszereznem a pole pozíciót. Emellett ismét három pontot szereztünk, ami nyilvánvalóan nagyon fontos a címvédésben” – mondta Seppänen. Mögötte a két svájci pilóta, Alain Valente és Jean-Luc D’Auria (Emil Frey) Ferrari 296 GT3-asa végzett. A harmadik helyen Maxime Oosten és Leon Köhler az FK Performance versenyzői végeztek. A tabellán második helyen álló BMW duó így közvetlenül a jelenlegi éllovasok mögött áll a rajtrácson.

A második szabadedzés száraz körülmények között kezdődött vasárnap reggel a hagyományos osztrák pályán, Stájerországban. A pálya hőmérséklete tíz Celsius-fokkal majdnem kétszer olyan magas volt, mint a szombati első szabadedzésen. Az aszfaltviszonyok javulása azt jelentette, hogy a pilóták gyorsabban tudták optimális munkaablakba hozni a Pirelli abroncsokat.

Alexander Schwarzer a Fach Porsche 911 GT3 R-rel ezt a félidőben be is bizonyította, amikor az első szabadedzésen elért legjobb időt mintegy három másodperccel egyértelműen megdöntötte. Hét perccel a vége előtt izgalmas csata alakult ki a pole pozícióért. Végül Seppänen volt az, aki 1:28,764 perc alatt a leggyorsabban körözött a 4,318 kilométeres pályán, és ezzel beállította a legjobb kvalifikációs időt.

Az ADAC GT Masters hazai rajongói számára a TV-partner Sport1 a szezon tizedik futamának minden eseményét élőben közvetíti a német szabadon fogható televízióban 15.00 órától. A futam az ADAC Motorsport ingyenes YouTube-csatornáján is megtekinthető német és angol kommentárral