vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeBasketballA világbajnok és kapitány Thiemann elhagyja az Alba Berlint

A világbajnok és kapitány Thiemann elhagyja az Alba Berlint

Az Alba Berlin elveszíti kapitányát: Johannes Thiemann hat év után a nyáron távozik a fővárosi klubtól

A kapitány esetleges távozásáról már jó ideje pletykáltak. Szombaton a klub és a játékos hivatalossá tette a szakítást. Thiemann tehát nem hosszabbítja meg lejáró szerződését, és új kihívás után néz. A 30 éves játékost többször is kapcsolatba hozták már más európai topklubokkal, de új klubja még nem végleges.

„Nagyon nehéz döntés volt elhagyni az Albát. Berlinben nemcsak sok barátot szereztem, hanem otthonra is találtam. Nagyon hálás vagyok az egész Alba családnak a támogatásért és a feltétel nélküli támogatásért” – idézi Thiemannt a berlini klub közleménye.

A 30 éves magasember hat évig viselte az Albatrosz mezét, öt bajnoki címet nyert velük, és játszott az Euroligában is. A 2020-as évek elején a trieri születésű játékos tagja volt annak a berlini csapatnak, amely a spanyol Aito vezetőedző irányításával vonzó és szórakoztató csapatkosárlabdával uralta a nemzeti színtéren a bajnokságot, és zsinórban három bajnoki címet nyert. Az elmúlt években a korábban Ludwigsburgban és Bambergben is szerződésben álló Thiemann a csapat vezére és csapatkapitánya lett. A 2,06 méter magas nemzetközi és világbajnok játékosként is rohamosan fejlődött

„Természetesen nagyon szomorúak vagyunk, hogy hat év után el kell búcsúznunk JT-től. Az elmúlt években rengeteget tett hozzá a kultúránkhoz, és formálta az Alba történetét – mind sportban, mind jellemben” – mondta Himar Ojeda sportigazgató. „De mindenekelőtt hihetetlenül büszkék vagyunk rá és a velünk való fejlődésére. JT nem csak a pályán volt kulcsjátékos, hanem csapatkapitányként abszolút vezető egyéniség volt a pályán kívül is. Ő mindig az Alba család része lesz.”

Thiemann összesen 359 mérkőzésen lépett pályára a Berlin színeiben, amivel a 10. helyen áll a klub belső ranglistáján. Jelenleg a német válogatottal készül az olimpiai tornára. Ezzel lezárul a Gordon Herbert szövetségi edző által meghirdetett hároméves terv, amely a 2022-es hazai rendezésű Európa-bajnokságon bronzéremhez, a 2023-as világbajnokságon pedig aranyéremhez vezetett.

A felkészülés részeként Thiemann egyelőre utoljára Berlinben is játszik majd: Ő és a DBB csapata jövő pénteken Japán ellen lép pályára az Ostbahnhof pályaudvar melletti Uber Arénában.