vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeNBAA Nuggets 20 pontos előnyt pazarolt el: a Timberwolves bejutott a konferenciadöntőbe

Az Indiana Pacers után a Minnesota Timberwolves is bejutott az NBA rájátszásának konferenciadöntőjébe. Anthony Edwards és csapattársai annak ellenére detronizálták a címvédő Denvert, hogy 20 pontos hátrányban voltak

A harmadik negyedben nem sok minden szólt a Minnesota Timberwolves mellett. 7. meccs az oroszlánbarlangban – és a Denver Nuggets vezet 58:38. Bátor lett volna egy fillért is tenni az északi vendégekre ezen a ponton. Főleg úgy, hogy a legjobb emberük, Anthony Edwards egyáltalán nem jött be a sodrásba. A túloldalon pedig Nikola Jokic, a liga MVP-je volt a pályán

Mit ezután következett, az egy 28:9-es futás volt a T-Wolves részéről. „Az erőfeszítés megvolt. A támadásaink egyszerűen nem működtek az első félidőben. Aztán egy kicsit leegyszerűsítettünk mindent” – nyilatkozta utána vezetőedzőjük, Chris Finch. A feladás tehát nem volt megoldás. „Nem dobtunk különösebben jól, de még amikor hátrányba kerültünk, a védekezésünk mindig ott volt. Aztán a harmadik negyedben egyszerűen felpörögtünk”.

Végül 98:90-es puccs lett a Colorado fővárosának vékony levegőjében – és a Timberwolves ezzel bejutott a rájátszás konferenciadöntőjébe. Ellenfelük: a Dallas Mavericks Luka Donciccsal és Kyrie Irvinggel. A sorozat csütörtök éjjel (MESZ 2.30) kezdődik.

A legnagyobb visszatérés a 7. mérkőzésen

Az amerikai média szerint soha nem volt még nagyobb visszatérése egy csapatnak az NBA rájátszásának hetedik mérkőzésén. A vendégek csapatszelleme és akarata döntötte el végül a mérleg nyelvét ebben a közepes sportrengésben. Elvégre Jokic és Jamal Murray 34, illetve 35 ponttal egészen jól szállítottak. A döntő szakaszban azonban ennél többre aligha futotta a Nuggetsnek.

Anthony Edwards eközben vegyes estén (16 pont) számíthatott társaira. Jaden McDaniels és Karl-Anthony Towns minden labdába belevetette magát és rengeteg pontot szereztek (egyenként 23). A T-Wolves védekezése hatékonyan tartotta magát, Jokic pedig 47 perc játék után a végén is foghíjasnak és laposnak tűnt. A Minnesota továbbjutása és visszavágása a tavaly áprilisi első körös vereségért tökéletes volt.

A Nuggets a nyári szünetre megy (Jokic pedig minden bizonnyal a lovak közé). Sorozatban ötödször fordult elő, hogy egy regnáló bajnok nem jutott be a konferencia döntőjébe. Ott van a Minnesota és a Dallas (a bukmékereknél underdogok), keleten pedig a Boston Celtics és az Indiana Pacers, akik vasárnap korábban a New York Knicksnél 130-109-re nyerték a 7. meccset.