péntek, szeptember 20, 2024
HomeTennisA meccs közepén: sírva fakadt a teniszcsillag

A meccs közepén: sírva fakadt a teniszcsillag

Az elődöntő mérkőzésen Iga Świątek és Coco Gauff között ellentmondásos jelenet zajlik – ami az amerikai-amerikai teniszező érzelmi kitöréséhez vezet

Emocionális jelenetek játszódtak le a francia nyílt teniszbajnokság csütörtöki női elődöntőjében Iga Świątek és Coco Gauff között. A második játszma 2:1 és 0:15-ös állásánál vita alakult ki az amerikai-amerikai Gauff és az elnöki bíró, Aurélie Tourte között.

A 20 éves világranglista-harmadiknak pedig hirtelen könnyek csordultak végig az arcán, a csuklóján lévő izzadságpánttal próbálta megállítani őket, folyamatosan törölgette a szemét, és alig lehetett megnyugtatni.

Mi történt?

Świątek egyik adogatását a vonalbíró szabálytalannak látta, de Tourte jól adta be a szervát. Gauff visszavágója a hálóban landolt, és a pont Świąteké lett – Gauff szerint tévesen. Ehelyett a pontot újra kellett volna játszani, mondta. A közönség egy része is értetlenül reagált. „Azért fújolnak, mert tévedtél” – mondta Gauff a játékvezetőnek, aki végül az amerikai játékoshoz képest másképp értelmezte a kiállás időzítését.

Gauff ezután könnyes szemmel fordult el, miközben a közönség bátorító tapssal jutalmazta. „Ő is csak ember, és 20 éves fiatal. Hihetetlenül sajnáltam őt akkor, nagyon el volt keseredve” – mondta a korábbi szövetségi edző, Barbara Rittner az Eurosport műsorszóró csatornán.

Gauff aztán dühvel a gyomrában 3:1-es vezetéshez jutott – Świątek azonban jéghidegen vágott vissza, és sorozatban négy játékot nyert. 1:37 óra után a negyedik meccslabdáját kihasználva 6:2, 6:4-re győzött. Ez volt a tizenegyedik győzelme Gauff ellen, és Świątek még egyetlen más játékos ellen sem nyert több meccset a turnén