vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisA legyőzött Djokovic az olimpiát tűzte ki célul a következő állomásnak

A legyőzött Djokovic az olimpiát tűzte ki célul a következő állomásnak

Novak Djokovic lemaradt nyolcadik wimbledoni diadaláról és a remélt 25. Grand Slam-címéről. Szeretne visszatérni Wimbledonba 2025-ben

A wimbledoni döntőben elszenvedett egyértelmű vereségét követően a szerb rekord Grand Slam-győztes Novak Djokovic a párizsi olimpiát és a US Opent tűzte ki következő céljaként. „Továbbra is szándékomban áll részt venni az olimpián, és remélhetőleg lesz esélyem arra, hogy éremért harcoljak hazámnak” – mondta a 37 éves játékos a Carlos Alcaraz ellen 2:6, 2:6, 6:7 (4:7) arányú vereséget követően.

„Várjuk meg, hogy fizikailag és mentálisan hogyan érzem magam” – mondta Djokovic. Reméli, hogy ezen a két tornán a legjobb teniszét tudja majd mutatni. Ahhoz, hogy a legfontosabb mérkőzéseken legyőzze Alcaraz-t (21) vagy a világelső olasz Jannik Sinner-t (22), „sokkal jobban” kellene játszania, mint a wimbledoni döntőben.

Djokovic 2024-ben is tornagyőzelem nélkül marad

Július 26-án kezdődnek a párizsi olimpiai játékok. Egy nappal a megnyitó ünnepség után kezdődik az olimpiai teniszverseny salakon a Stade Roland Garroson. Djokovicnak még hiányzik egy olimpiai aranyérem a címgyűjteményéből. Eddig csak a 2008-as bronzérmet szerezte meg. Augusztus végén kezdődik a New York-i US Open, a szezon utolsó Grand Slam-tornája. Djokovic még mindig vár az első tornagyőzelmére ebben a szezonban

Még mindig folytatni fogja – mondta Djokovic. „Nem szab magának határt”, ami a karrierjét illeti: „Addig akarok folytatni és játszani, amíg úgy érzem, hogy képes vagyok ezen a magas szinten játszani. „

Djokovic tizedik wimbledoni döntőjében, korábban nyolcadik diadalát hagyta ki a londoni füves pályás klasszikuson. Az Alcaraz elleni döntőben a világranglista második helyezettje az első két szettben egyértelműen kikapott, és arról is lemaradt, hogy tenisztörténelmet írjon azzal, hogy 25. címét nyerte Grand Slam-tornán, és maga mögött hagyta Margaret Courtot. Az ausztrál korábban 24 Grand Slam-címet nyert. Djokovic mindössze néhány héttel térdműtétje után indult Wimbledonban.