hétfő, október 21, 2024
HomeFootballA LAFC elkapja Reus & Co. csapatát a késői dráma után

A LAFC elkapja Reus & Co. csapatát a késői dráma után

A Los Angeles Galaxy az MLS alapszakaszának utolsó játéknapján lemaradt a Nyugati Konferencia első helyéről. A városi rivális LAFC mellett az Atlanta United is nagy nyertes lett

Az Inter Miami sokáig vezette a Keleti Konferenciát és a legtöbb pontot szerzett csapat volt az alapszakaszban, de Lionel Messi és csapattársai a végén az MLS pontrekordját is elcsípték. Ezzel szemben nyugaton az utolsó játéknap előtt izgalmas volt a csata az első helyért – végül a hosszabbításban dőlt el.

Az eredmény: a korábban három ponttal és kétgólos előnnyel az élen álló Los Angeles Galaxy a Houston Dynamo meglepő, 2-1-es vereségével elvesztette az első helyet, mivel a városi rivális Los Angeles FC ugyanakkor 3-1-re legyőzte a San Jose Earthquakes csapatát. A szünetben hátrányban lévő Marco Reus csapata a 69. percig játszó Gabriel Pec büntetőjének (90.+6) köszönhetően úgy tűnt, hogy 1-1-es döntetlenre áll, de Daniel Steres a 102. percben fejjel 2-1-re a Houston javára alakította az eredményt.

A LAFC a hosszabbítás első percében a csereként beállt Marlon révén 3-1-re alakította az állást. E gól nélkül a Galaxy a 2-1-es vereség ellenére is megőrizte volna első helyét a több lőtt gólnak köszönhetően, de a pontokban és győzelmekben is egálban lévő LAFC 63:43-as gólkülönbséggel megelőzte Reus & Co-t (69:50).

Ez egyben azt is jelenti, hogy a Galaxy a nyugati hetedik helyen végző Colorado Rapidsszel játszik majd a rájátszás első fordulójában. A LAFC a Vancouver Whitecapsszel vagy a Portland Timbersszel találkozik, akik először egymással játszanak a rájátszás wild cardjáért.

Keleten meglepetésre az Atlanta United, amely a negyedik helyen álló Orlando City 2-1-es legyőzésével a kilencedik helyre kapaszkodott fel a DC United (0-3 a Charlotte FC ellen) és a rájátszás nélkül maradt Toronto FC mellé. Az Atlanta most a CF Montreallal csap össze a rájátszásba jutásért zajló Wild Card Games-en – a győztes kihívhatja az Inter Miamit.