vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeMotorsports"A labda a BMW térfelén van" - Scott Redding vajon megkapja a...

„A labda a BMW térfelén van” – Scott Redding vajon megkapja a busás végkielégítést?

A BMW három versenyzővel pályázik a 2025-ös Superbike-világbajnokság két helyére: Scott Redding átmegy egy másik gyártóhoz, és továbbra is a BMW-től kapja a fizetését?

A BMW versenyzőjének, Scott Reddingnek a jelenlegi helyzete hasonló a tavalyihoz: a britnek szerződése van a BMW-vel, de nincs számára hely. Egy évvel ezelőtt a BMW-nek sikerült Reddinget a szatellit csapatnál elhelyeznie. Azonban a Bonovo csapat és a BMW együttműködésének felbontása (további háttérinformációk) miatt Redding motor nélkül maradt a 2025-ös szezonra.

Mi lesz a következő lépés? „Jó kérdés, erre a kérdésre nem tudom a választ” – vallja be Redding, aki a BMW-nél szeretné folytatni. A BMW üzemi csapatában már ott van Toprak Razgatlioglu és Michael van der Mark. A BMW sportigazgatója, Marc Bongers nemrég Doningtonban megerősítette, hogy csak a két gyári versenyzőt szerelik fel. Bongers nem kívánta kommentálni Redding helyzetét.

„Az a célom, hogy a BMW-nél folytassam” – tisztázta Redding. „Azért írtam alá a szerződést, mert hittem a projektben. Most láthatjuk, hogy a motor győzni tud. Az a célom, hogy itt maradjak.”

Miután a Ducatiról a BMW-re váltott, Redding nehéz időszakot élt át. „Köves út volt, de idővel egyre jobb lett a kapcsolatunk” – kommentálta diplomatikusan a brit. „Szeretnék itt lenni, de nem tudom, mit csinálnak. Nem helyezek semmilyen nyomást rájuk. A labda az ő térfelükön van. Nekik kell meghozniuk a lehető legjobb döntést.”

A doningtoni erős teljesítményével Redding nemrég ajánlotta magát a jövőre nézve. A múlt hétvégi hazai versenyen Nagy-Britanniában a korábbi világbajnoki második helyezett a dobogóért küzdött, és a negyedik helyet szerezte meg

Ha nem ajánl neki helyet a BMW, akkor egy végkielégítés lenne a logikus következmény. Bennfentesek szerint a BMW-nek mélyen a zsebébe kell majd nyúlnia ahhoz, hogy felbontsa Redding szerződését. Ez meglepő helyzetbe hozza a most 31 éves motoros profit.

Hiszen ha egy csapat érdeklődik Redding iránt a 2025-ös WSBK-szezonra, akkor a fizetés nem játszik majd olyan döntő szerepet, hiszen a BMW továbbra is fizetést kap.

Így akár jelenlegi csapata is jelölt lehet. A csapatfőnök Michael Galinski azt tervezi, hogy a 2025-ös WSBK-ban egy Ducatival indul. A versenyző kiválasztása jelenleg még nyitott. Redding tizenkét WSBK-futamot nyert a Ducati Panigale V4R-rel, és 2020-ban a második helyet szerezte meg