vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeBasketballA kínos helyzet elhárítva: LeBron James győztes meccsének köszönhetően győzött a Team...

A kínos helyzet elhárítva: LeBron James győztes meccsének köszönhetően győzött a Team USA Dél-Szudán ellen.

Az USA megőrizte hibátlan mérlegét Dél-Szudán ellen Londonban, és negyedik győzelmét aratta negyedik felkészülési mérkőzésén. Az USA szinte az egész mérkőzésen végig kínlódott a 101-100-as győzelemért, a végén LeBron James szerezte a döntő pontokat

Az USA legjobbja LeBron James volt 23 ponttal (9/13 FG), 6 lepattanóval és 6 assziszttal, míg Joel Embiid (14, 5/6 FG, 7 lepattanó) a legjobb meccsét játszotta USA-mezben. Anthony Davis (15, 11 palánk) dupla-duplát jegyzett. James volt az is, aki 8 másodperccel a vége előtt egy hatalmas hajrával újra előnybe hozta az USA-t. A dél-szudániak irányítója, Carlik Jones (15, 7/21 FG, 11 lepattanó, 11 assziszt) és Marial Shayok (25, 9/16 FG, 6/12 3P) adták meg az alaphangot

Elsőre úgy tűnt, hogy minden a szokásos módon zajlik. Az USA könnyű pontokat szerzett a gyorsindításokból, LeBron eleresztette jellegzetes zsákolását, és hamarosan 12:2 volt Londonban. Ezt követően azonban akadozott a motor, jöttek a labdavesztések, rengeteg kihagyott hármas (1/12 3P a szünetben), a dél-szudániak pedig ámokfutásba kezdtek.

Ezzel szemben az afrikaiak az első félidőben 61 százalékkal dobtak mezőnyből, többször küldtek dupla csapatokat, és atletikusságukkal gondot okoztak az amerikai sztároknak. A „vendégek” egy ponton 15 ponttal vezettek, és Royal Ivey vezetőedző csapata a nagyszünetben is 58:44-re vezetett

LeBron James győztes gólt szerez Dél-Szudán ellen

USA edzője, Steve Kerr reagált, és a második félidőt a korábban szintén csalódást okozó tartalékokkal kezdte. Az USA javulást mutatott, különösen Davis dolgozott keményen a kosárra, de Dél-Szudánnak általában volt válasza. De aztán visszatértek a kezdők, és hirtelen kattant a dolog. A játékrész utolsó három percében zsinórban 16 pontot szerzett az USA, amit James egy gyorsindításos zsákolásával és Stephen Curry (12, 4/11) mélységi hármasával indított, vagyis hirtelen 81:76-ra vezetett az USA.

Dél-Szudán azonban nem hagyta lankadni a vállát: Shayok egy hármassal és egy középtávolival -2-re csökkentette a hátrányt az utolsó percben, majd miután Davist leszedték a kosárnál, J.T. Thor a sarokból dobott egy hármast, és ezzel megszerezte a vezetést csapatának. LeBron válaszolt, majd az afrikaiaknak volt még két lehetőségük, de a támadólepattanót nem sikerült közelről a kosárba juttatniuk.

Az USA-ra most egy utolsó tesztmeccs vár: hétfőn este 9 órakor ugyanitt a világbajnok Németországgal csap össze a Kerr-legénység