péntek, szeptember 20, 2024
HomeTennisA favorit Gauff a negyeddöntőben a berlini tenisztornán

A favorit Gauff a negyeddöntőben a berlini tenisztornán

Angelique Kerber távollétében Coco Gauff és Jelena Rybakina tovább játszik a címvédésért a berlini tenisztornán. A torna egyik favoritja megsérült és visszavonul

A világranglista második helyezettje, Coco Gauff bejutott a negyeddöntőbe a berlini tenisztornán. A US Open-győztes csütörtökön 7:6 (8:6), 6:2-re verte az orosz Jekatyerina Alekszandrovát, és most a tunéziai Ons Jabeurrel találkozik. A 2022-es torna győztese a cseh Linda Noskovát verte 6:7 (5:7), 6:3, 6:4-re.

Gauff első helyen kiemelt a 922 573 dollár összdíjazású, Wimbledonra felkészítő tornán. A német játékosok már nem vesznek részt, miután Angelique Kerber és Jule Niemeier elveszítette nyitómérkőzését.

A korábbi wimbledoni győztes Jelena Rjbakina is bejutott a legjobb nyolc közé. A kazah játékos 6:4, 7:5-re verte az orosz Veronika Kudermetovát, és a WTA 500-as versenyen a korábbi világelső Viktorija Azarenkával (Fehéroroszország) találkozik.

Ezzel szemben a wimbledoni bajnok Marketa Vondrousova számára már véget ért a torna. A cseh játékosnak 5:5-nél kellett feladnia az orosz Anna Kalinszkaja elleni 16. fordulóbeli mérkőzését, miután megsérült a csípője. Eleinte nem volt világos, hogy veszélyben van-e az indulása az év harmadik Grand Slam-tornáján. A wimbledoni füves pályás klasszikus július 1-jén kezdődik