péntek, szeptember 20, 2024
HomeFootball2:9 után a Bayernnél: a Dinamo Zagreb útjai elválnak az edzőtől

2:9 után a Bayernnél: a Dinamo Zagreb útjai elválnak az edzőtől

Két nappal azután, hogy a Dinamo Zagreb 9-2-es vereséget szenvedett az FC Bayerntől a Bajnokok Ligája nyitányán, megválnak Sergej Jakirovic edzőtől. A horvát bajnok a közelmúltban hazai pályán is botlott

Egy mérkőzés, egy vereség, kilenc kapott gól: ez Sergej Jakirovic Bajnokok Ligája-rekordja edzőként. És ez még egy darabig így is marad. Két nappal azután a 2:9-es vereség után, amelyet a Dinamo Zagrebbel az FC Bayerntől szenvedett el a bajnokság új szakaszának kezdetén, a 47 éves bosnyáknak nincs munkája. A közös szerződést „közös megegyezéssel” felbontották – jelentette be a klub.

„Kellemes volt a munkakapcsolatunk, jó ember benyomását hagyta bennem, és sok szerencsét kívánok neki a további pályafutásához” – idézik Velimir Zajec elnököt. „Az ilyen helyzetekben az a legfontosabb, hogy emberek maradjunk, és a Dinamo érdekeit helyezzük előtérbe. Most mindannyiunkon múlik, hogy ebben a Dinamo számára nehéz pillanatban jó döntést hozzunk az új edző személyéről, és visszatérjünk a győztes útra.”

Mielőtt új vezetőedzőt találnánk, Jakirovic korábbi segítője, Sandro Perkovic ideiglenesen beugrik. Jakirovic 2023 augusztusában vette át az irányítást, nem sokkal azután, hogy a Dinamo elbukta a Bajnokok Ligája selejtezőjét az AEK Athén ellen (1:2/2:2). Ő vezette a klubot a Konferencia Liga 16. fordulójába (2:0 és 1:5 a PAOK Szaloniki ellen) és a horvát nemzeti kettősbe

Novemberben a Dinamo a BVB-t fogadja

A hat játéknapból szerzett 13 pont után a rekordbajnok jelenleg csak a harmadik helyen áll a HNK Rijeka és a Hajduk Split mögött. A Dinamo a müncheni debakli előtt már kétszer is nyeretlen maradt. „A Bayern egy másik világ” – mondta Jakirovic a »nehéz« kedd este után, annak ellenére, hogy csapata a félidő után 3:3-nál közel járt az egyenlítéshez: »Minden hibánkért keményen megbüntettek minket«. A Dinamo most a Borussia Dortmunddal (november 27.) találkozik a bajnoki szakaszban.