vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeNBA13 év után: Dallas Mavericks az NBA döntőjébe jutott

13 év után: Dallas Mavericks az NBA döntőjébe jutott

A Dallas Mavericks 2011-es bajnoki címe óta először jutott be az NBA döntőjébe. A Luka Doncic vezette csapat 4:1-re legyőzte a Minnesota Timberwolves csapatát

A Dallas Mavericks története során harmadszor jutott be az NBA döntőjébe. Luka Doncic és társai ott a Boston Celticsszel csapnak össze. A Dallas helyi idő szerint csütörtök este 124:103-ra (69:40) nyert a Minnesota Timberwolves otthonában, így 4:1-re megnyerte a nyugati konferencia döntős sorozatát.

Doncic és Kyrie Irving csapata a sorozat ötödik mérkőzésén dominált, különösen az első félidőben. Doncic és Irving a nagyszünet előtt 44 ponttal többet dobott, mint a Minnesota. A végén mindketten 36 pontot szereztek egyenként – ez Doncic legjobbja az idei rájátszásban. Ennyi volt a különbség a harmadik negyedben is. Ezt követően a Dallas tartotta magát a győzelemhez.

„Amikor ma reggel felkeltem, akkor volt a legnagyobb önbizalmam – mondta Irving. „Az volt az érzésem, hogy az egyik legjobb meccsünket fogjuk játszani”. Igaza kellett, hogy legyen. Doncic is végig koncentrált maradt a mérkőzésen. Beszédes volt, amikor egy büntetőnél megőrizte a nyugalmát, annak ellenére, hogy egy néző hangosan és egyértelműen „flopper”-nek bélyegezte. A szlovén egyszerűen elmosolyodott a sértésen. „A hozzáállásom az volt: nekünk kell megadnunk az alaphangot” – mondta Doncic, aki játékáért és viselkedéséért sok dicséretet kapott, például Jason Kidd vezetőedzőtől: „Meghívót küldött a csapattársainak, és mindannyian eljöttek.”

Első döntős szereplés Nowitzki nélkül

Maxi Kleber alig kilenc perc alatt három pontot szerzett. Doncichoz hasonlóan a 32 éves würzburgi játékosnak is ez az első NBA-döntője. A Dallas a Dirk Nowitzki-éra alatt eddig csak kétszer jutott döntőbe. A texasiak 2006-ban a Miami Heattől kaptak ki, öt évvel később visszavágtak, többek között a Dallas jelenlegi vezetőedzőjével, Jason Kidddel a pályán. Nowitzki, aki a Mavericks sok meccsén ott van az arénában, rövid és világos szavakkal méltatta a csapat döntőbe jutását: „Finals!!!!. Hajrá!” – írta az X-en.

A döntő első mérkőzését jövő hét péntek éjjel (német idő szerint hajnali fél háromkor) Bostonban rendezik. A Celtics, amely a keleti konferencia döntőjében 4-0-ra verte az Indiana Pacerst, az alapszakasz legjobb csapata volt