неделя, септември 8, 2024
HomeMotorsportsWSBK Мизано (FP3): Дуото на Ducati начело, Razgatlioglu на P5, Rea на...

WSBK Мизано (FP3): Дуото на Ducati начело, Razgatlioglu на P5, Rea на P17!

Пловдивските пилоти на Ducati Николо Булега и Алваро Баутиста водят в класирането в третата свободна тренировка от Световния шампионат на Супербайк в Мизано – заводското дуо на Yamaha е на P16 и P17

Заводският пилот на Ducati Николо Булега даде най-бързо време в третата свободна тренировка (резултат FT3) на Световния шампионат по Супербайк в Мизано (Италия). Местният герой вече бе дал най-бързо време в FP2 в петък (вижте доклада от тренировката) и продължи формата си в събота сутринта

В петък Топрак Разгатлиоглу (BMW) беше най-бързият пилот в комбинираното класиране на двете тренировъчни сесии. В FP1 Разгатлиоглу обиколи световната писта „Мизано“ на Марко Симончели за 1:33.448 минути. Това време бе категорично надминато във FP3. Петима пилоти бяха по-бързи от най-доброто време в петък.

При температура на въздуха 25°C и температура на асфалта 28°C Николо Булега се задържа на върха на класирането в FP3 със своето заводско Ducati. Италианецът обиколи пистата за 1:33.114 минути, с 0,011 секунди по-бързо от съотборника си в екипа на Ducati Алваро Баутиста.

Реми Гарднър (GRT Yamaha) допълни челната тройка в съботната сутрин. Гарднър се бе придвижил в топ 3 още в FP2 в петък и бе най-добрият пилот извън Ducati. Австралиецът загуби само 0,218 секунди от най-бързото време в FP3. Андреа Яноне (GoEleven-Ducati) следваше на четвърта позиция, изоставайки с 0,229 секунди. Топрак Разгатлиоглу допълни челната петица със своето заводско BMW

Yamaha: дуото на GRT явно е по-бързо от двамата заводски пилоти

Доминик Егертер (GRT-Yamaha) следваше на шеста позиция. Следователно двамата пилоти на GRT бяха доста по-напред от заводските пилоти на Yamaha. Андреа Локатели завърши FP3 едва на P16, а Джонатан Риа се нареди на P17. Реа вече изглеждаше разочарован в петък.

Гарет Герлоф (Bonovo-BMW) направи голяма крачка напред в сравнение с петък и се придвижи до седма позиция. Той бе само на половин секунда от най-бързото време. Съотборникът му Скот Рединг не успя да подобри постижението си. Бившият вицешампион в световния шампионат завърши на 1,829 сек. зад него в P21.

Алекс Лоус беше най-добрият пилот на Kawasaki на десето място. Съотборникът му Аксел Басани бе с няколко хилядни от секундата по-бавен и завърши на P12. От гледна точка на Honda, FP3 не беше толкова силна, колкото FP2 в петък, когато Икер Лекуона завърши в топ 6. В FP3 Лекуона бе най-добрият пилот на Honda на единадесето място.

Суперполът ще последва в 11:00 ч., а първото състезание от Световния супербайк шампионат в Мизано ще започне в 14:00 ч.