понеделник, октомври 21, 2024
HomePremier League60 минути с числено превъзходство и чук на Кристи: Арсенал губи за...

60 минути с числено превъзходство и чук на Кристи: Арсенал губи за първи път

След седем мача във Висшата лига без поражение Арсенал загуби в Борнемут за първи път през този сезон. Артилеристите сами си усложниха живота със собствените си грешки и играха 60 минути в числено превъзходство

Арсенал беше направил четири промени в сравнение с победата над Саутхемптън с 3:1, след като Сака например се завърна от международната пауза контузен. Първоначално любимците от Лондон трудно намираха път в атакуващата третина срещу тактически прозорливите „череши“, които също бяха достатъчно смели, за да тичат високо по терена.

Арсенал успя да отправи само един удар през първия половин час, който беше лишен от ярки моменти – точно толкова, колкото и Борнемут, който не успя да накаже грешка на Рая в изграждането на играта си от разстояние (16′).

След това нещата за артилеристите станаха още по-лоши: Салиба спря аварийно срещу връхлитащия Еванилсон, за което първоначално му бе показан жълт картон, но след отсъждане на VAR реферът Робърт Джоунс оправдано му даде директен червен. Сега Арсенал трябваше да играе 60 минути в числено превъзходство и съответно се оттегли до полувремето. Освен изстрела на Семеньо в далечния ъгъл (36′) и поредното опасно спасяване на Рая, за да откаже Таверние (41′), не се случи много

Точно малко след почивката Борнемут имаше чудесна възможност да поведе чрез Семеньо, който стреля директно във вратата от свободна позиция (47′). След това действията се развиваха предимно в средата на терена – не без нови колебания на Рая, които нямаха последствия.

Двоен удар в рамките на десет минути

Действието се раздвижи отново едва в 69-ата минута: Влезлият като резерва Габриел Мартинели не успя да преодолее Кепа, но голът беше на другата страна. Черешките се възползваха от ефектен корнер, за да освободят Кристи на границата на наказателното поле – 29-годишният футболист заби топката в горния ляв ъгъл (70′).

Малко след това Семеньо пропусна още един опит от близко разстояние (76′), преди домакините да решат мача. И този път те се възползваха от поредната грешка на „артилеристите“: Кивиор изигра лошо задно подаване към своя страж, което Еванилсон пресече. При опита си да прехвърли Рая той беше съборен: дузпа. Клуйверт не пропусна възможността от бялата точка и реализира за 2:0 (79′).

Първо поражение за сезона за Арсенал

След това не се случи много и Арсенал не успя да избегне първото си състезателно поражение за сезон 2024/25. В същото време артилеристите не успяха да окажат натиск върху Ливърпул и Манчестър Сити, които са в действие чак в неделя. От друга страна, черешите отпразнуваха третата си победа в осмия си мач във Висшата лига

Арсенал сега трябва да се върне на правилния път в Шампионската лига, като във вторник (21:00 ч.) ще гостува на Шахтьор Донецк във висшата лига. След това в лигата те ще се изправят срещу ФК Ливърпул (27 октомври, 17:30 ч.). Следващата събота Борнемут гостува на Астън Вила (16:00 ч.).