неделя, септември 29, 2024
HomeFootballЮвентус все пак може да бележи: Влахович извежда бианконерите до победа над...

Ювентус все пак може да бележи: Влахович извежда бианконерите до победа над Дженоа

След три равенства без голове Ювентус Торино се върна към победите в Серия А. Душан Влахович изведе бианконерите до победа пред празни трибуни в Генуа

След като размириците помрачиха Дерби дела Лантерна – градския двубой между първодивизионния клуб ЦФК Генуа и втородивизионния Сампдория – във втория кръг на Копа Италия миналата сряда, домакините трябваше да се справят без подкрепа срещу рекордния шампион Ювентус Торино, като мачът се игра пред празни трибуни.

В зловещата тишина на стадион „Луиджи Ферарис“ на Ювентус му трябваше известно време, за да влезе в крачка, но с напредването на мача „бианконерите“ все повече поемаха контрола върху срещата. Първата възможност се откри пред Купмайнерс, но ударът му премина на метър встрани от вратата (18′). Въпреки превъзходството на гостите в игрово отношение, от този момент нататък проблемите им в атака станаха ясни: твърде малко владеене на топката доведе до възможности за гол. Едва в 35-ата минута нещата отново станаха опасни – Влахович стреля от свободен удар над вратата (35′).

Генуа бе принудена да трепери веднъж преди почивката, когато Бохинен отклони в собствената си врата центриране на бившия играч на Щутгарт след прекрасен пробив на Гонзалес, но Голини спаси домакините (45′). След почивката обаче серията на гостите без отбелязан гол най-накрая приключи: Влахович даде преднина на Ювентус от бялата точка след удар с ръка на де Винтер (48′).

Франсиско Консейкао вкара последния гол

Заклинанието вече беше прекъснато и седем минути по-късно гостите вече отново празнуваха: Коопмайнерс намери Влахович с изключителна топка, която сърбинът не остави неизползвана и направи 2:0 (55′). Сега гостите бяха набрали доста кураж и около десет минути по-късно напречната греда предотврати следващия гол: Koopmeiners не успя да вкара от алуминиев удар след силна подготвителна работа на Франсиско Консейкао (65′).

Сега съпротивата на домакините беше сломена, а Дженоа не стигна до почти нищо. Единствено резервата Каса успя да тества Перин веднъж (81′). В другия край Влахович дори пропусна да покачи на 3:0 с глава, преди отразен удар на Бохинен да принуди Перин да се намеси (85).

Тъй като Пинамонти също не успя да преодолее Перин малко преди края на редовното време (89) и вместо това Франсиско Консейкао вкара с нисък удар, в крайна сметка бианконерите записаха категорична победа с 3:0 като гост на таблото. Победата също така запази Ювентус без допуснат гол в първенството. Следващата събота Дженоа се изправя срещу Аталанта Бергамо (18:00 ч.), а Ювентус Торино трябва да се изправи срещу РБ Лайпциг в Шампионската лига в сряда (21:00 ч.)