понеделник, септември 16, 2024
HomeFootballЧервено след девет секунди: Сълзливата услуга на Адвинкула към Бока

Червено след девет секунди: Сълзливата услуга на Адвинкула към Бока

Фаворитите на Бока Хуниорс вече трябваше да отпаднат от Копа Судамерикана в 16-ия кръг: Аржентинците не успяха да победят Крузейро на дузпи – отчасти защото бившият играч на Хофенхайм Адвинкула им направи забележителна услуга

Последните трима четвъртфиналисти в Копа Судамерикана бяха определени в петък вечер – и Бока Хуниорс изненадващо не е сред тях. След победа с 1:0 в първия мач, осигурена от голмайстора Кавани със златния му гол след 65 минути, традиционният аржентински клуб падна от бразилския Крузейро.

Отчасти защото мачът не можеше да започне по-неблагоприятно: Адвинкула, който от януари до юни 2013 г. беше изиграл два мача в Бундеслигата за TSG 1899 Hoffenheim, вдигна топката над съперник на халфовата линия и след това я погна. Капитанът на Крузейро Ромеро обаче стигна до топката по-рано, преди Адвинкула да направи неприятна стъпка върху десния си глезен.

Ромеро се търкулна на пода от болка и Адвинкула веднага му каза да стане отново. Когато в суматохата малко след това съдията Вилмар Ролдан показа червен картон на Адвинкула, той първо погледна невярващо към наказателното поле, а след това помоли за снизхождение. Въпреки това 44-годишният колумбийски съдия, който е ръководил и четири мача от Световното първенство, отстоя решението си

Екс-хамбургерът Валас се увеличава

На път към скамейката на играчите Адвинкула се разплака и се наложи да бъде подкрепян от своите болногледачи. Ромеро за щастие успя да продължи да играе след тежкия удар. Бока трябваше да се справи с численото си превъзходство – и се оказа с 2:0 след само 21 минути.

Матеус Енрике беше вкарал първия гол на Крузейро след девет минути, а бившият играч на Хамбург и Хановер Валас направи 2:0 в 21-ата минута. Хименес направи 1:2 за Бока преди почивката (45:3), но по-късно мачът трябваше да бъде решен с дузпи.

При дузпите Мерентиел беше последният, който изпълни наказателния удар, което означаваше, че Крузейро – с бившия играч на Волфсбург Уилям и бившия играч на Нюрнберг Матеус Перейра в стартовата единадесеторка – можеше да отпразнува мястото си на четвъртфинал.