петък, септември 20, 2024
HomeFootballХюрцелер критикува въпреки победата: „Това е в разрез с нашата идентичност“

Хюрцелер критикува въпреки победата: „Това е в разрез с нашата идентичност“

Фабиан Хюрцелер осигури поредната си победа с Брайтън в турнира за Купата на лигата, но след това беше разкритикуван заради една сцена. Брайан Груда все още е извън строя

Ако Брайтън & Хоув Албиън наистина искат да спечелят титлата в първия си сезон под ръководството на Фабиан Хюрцелер, състезанията за вътрешните купи със сигурност предлагат най-добри перспективи. Докато ФА Къп започва за клубовете от Висшата лига едва през януари, „чайките“ вече изпълниха успешно втората си задача в Купата на лигата в сряда вечерта.

След като в края на август победиха третодивизионния Кроули Таун с 4:0, момчетата на Хюрцелер достигнаха до последния 16-и кръг с победа с 3:2 над съперника от лигата Уулвърхемптън Уондърърс. Головете от далечно разстояние на Карлос Балеба (14-и) и Симон Адингра (31-и) им дадоха аванс от 2:0, а лятната резерва Ферди Кадиоглу успокои нервите с дебютния си гол, за да направи резултата 3:1 с добавка малко преди края (85-и).

Хюрцелер обаче не беше в настроение да хвали отбора след това – особено след като допусна първия гол малко преди почивката, когато Гонкало Гедеш завърши успешно контраатака, която Вълците бяха успели да завършат спокойно. „До 44-ата минута изиграхме много добро първо полувреме“, обобщи Хюрцелер. Но „това е гол, който никога не трябва да допускаме, защото дойде след преход. Това беше мързелива реакция при превключването от наша страна. Това е нещо, което не можем да приемем и е в разрез с нашата идентичност. Трябва бързо да се поучим от тези моменти, защото не можем да правим такива неща.“

Кога ще дебютира Груда?

Треньорът на месеца във Висшата лига за август също така разкритикува отбора за това, че не е бил в най-добрата си форма към края на мача. „Не контролирахме мача по начина, по който трябваше. Разбира се, че се нуждаете от резултати, но от друга страна, винаги се опитвам да се фокусирам върху процеса, а все още има много неща, които трябва да подобрим.“

След мечтаното начало на своя мандат с четири победи и две равенства от шест състезателни мача, Хюрцелер изглежда не мисли да бъде прекалено доволен. В неделя (15:00 ч.) изненадващо непобеденият Нотингам гостува на Брайтън, следван от Челси (28 септември) и Тотнъм (6 октомври).

Браджан Груда едва ли ще направи своя дебют в някой от тези мачове. Новото попълнение от Майнц на стойност 31,5 млн. евро отсъства от състава след трансфера си поради неуточнена, уж само „лека контузия“ (Хюрцелер). „Той все още е на рехабилитационни тренировки, но бележи голям напредък“, съобщи треньорът му преди мача с Вълците. „Много съм доволен, че скоро ще се върне към тренировките.“