неделя, септември 8, 2024
HomePremier LeagueХъдсън-Одой събужда бившия си клуб: Челси остава на път към Европа

Хъдсън-Одой събужда бившия си клуб: Челси остава на път към Европа

ФК Челси запазва европейската си мечта с третата си поредна победа. Малко преди края изглеждаше, че те ще загубят в Нотингам. Откриващият гол на Калъм Хъдсън-Одой разтърси мудните „сини“, които обърнаха мача в рамките на две минути.

Началната позиция беше ясна: равенството на Нюкасъл Юнайтед следобед даде шанс на ФК Челси да се изравни със „свраките“ с победа в Нотингам. Сините бяха окуражени от победата си с 5:0 над Уест Хем и бяха без промяна срещу червените, които имаха първата възможност в мача. Ууд обаче не успя да преодолее Петрович във вратата на Челси (2).

Палмър подгони Мъдрик – Боли има отговор

Първата радост беше запазена за гостите: Палмър пусна брилянтен пас в наказателното поле, Мъдрик му благодари и вкара от остър ъгъл, за да поведе (8-и) – но това не продължи дълго

След тактически фаул от страна на Бадиашиле, свободен удар на Гибс-Уайт изведе Боли, който се справи с Джаксън и с глава бързо изравни (16′). Въпреки това първото полувреме започна толкова оживено, че на почивката завърши при резултат 1:1.

Форест три пъти улучи напречната греда

След подновяването на играта обаче играта се нажежи, особено благодарение на домакините, които искаха най-накрая да подпечатат мястото си в лигата с точка. Както всички знаем в подземието обаче, първоначално им липсваше необходимият късмет.

Йейтс (53), Гибс-Уайт (57) и Хъдсън-Одой (71) имаха добри шансове, но и при трите положения на пътя на

застана стълбът.

Хъдсън-Одой събуди „сините „

Изглеждаше обаче само въпрос на време преди пасивната игра на заспалите „сини“ – само Тиаго Силва даде на гостите някакво нарушение (63-та) – да избухне в лицето им.

И така именно бившият играч на „сините“ Хъдсън-Одой прекъсна заклинанието с поредната силна атака (74′), която очевидно събуди „сините“. ФК Челси изведнъж беше там – и обърна мача в рамките на две минути. Първо Стърлинг завъртя топката в мрежата (80′), а след това Джаксън се разписа с глава (82′).

Челси остава на едно място с Нюкасъл Юнайтед в надпреварата за първото място, но поражението вероятно не е твърде трагично и за Форест. С голова разлика, дванадесет гола по-добра от първата позиция за изпадане и Лутън Таун, много неща би трябвало да се объркат в последния ден от мача. Особено като се има предвид, че Нотингам е домакин на вече изпадналия ФК Бърнли (неделя, 17:00 ч.). По същото време Челси играе с Борнемут