четвъртък, октомври 17, 2024
HomeNBAУлм се бори добре: отборът от BBL побеждава с малко Blazers

Улм се бори добре: отборът от BBL побеждава с малко Blazers

Ratiopharm Ulm загуби най-важния си мач в предсезонната подготовка на НБА от Портланд Трейл Блейзърс със 100:111. Въпреки това шампионите на Германия от 2023 г. дълго време оказваха добра борба срещу отбора от НБА

Това беше първият път, когато германски отбор играеше с франчайз от НБА далеч от дома и отборът от BBL със сигурност се продаде скъпо в Портланд. Улм все още беше на една ръка разстояние само няколко минути преди края (90:96 при оставащи 5:27 минути), въпреки че Портланд водеше с цели 20 точки в средата на третата четвърт и позволи на стартовите си играчи да продължат да играят в последния период.

Младежите от Улм също направиха добро впечатление пред многобройните скаути от НБА (според информацията те са били над 50): Бен Сараф отбеляза 16 точки (6/14 FG, 3/5 тройки), две асистенции и две откраднати топки за 33 минути, а Ноа Есенгуе записа 20 точки (6/14) и осем борби.

След перфектния старт на сезона (6-0) това беше трето поредно поражение за Улм, който преди това загуби в турнира за купата в Бамберг, а след това в понеделник претърпя първото си поражение в турнира за Еврокупата от Бешикташ. За разлика от тях, мачът в Портланд беше приятен бонус и Улм се възползва по най-добрия начин от представянето си на западното крайбрежие

ratiopharm Улм горещ от линията за три точки

Гостите бяха особено горещи отвън, въпреки че са свикнали с по-късата линия за три точки в Европа. 20 от 46 стрелби отвън (43,5%) попаднаха в обръча, което задържа Улм в играта, защото Портланд почти не вкара нищо в другия край (5/24).

Най-добър реализатор на Блейзърс беше избраният под №3 от 2023 г. Скут Хендерсън (23, 10/15), а Дени Авдия (18, 6/9) и Деандре Ейтън (13) също впечатлиха, макар че той беше използван само през първото полувреме.

Сега Улм се завръща в Германия, където в събота вечер гостува на EWE Baskets Oldenburg (на живо по Dyn от 18:30 ч.). Това беше предпоследният мач от предсезонната подготовка за Блейзърс, които ще се изправят срещу Юта Джаз в събота вечер, преди Портланд да започне сезона с домакински мач срещу Голдън Стейт Уориърс след седмица.