неделя, септември 29, 2024
HomeFootball„Става дума за мен": Флик обяснява първото поражение с Барселона

„Става дума за мен“: Флик обяснява първото поражение с Барселона

ФК Барселона изпусна собствения си клубен рекорд и загуби за първи път под ръководството на Ханси Флик. Треньорът обясни причините за поражението с 4:2 в Памплона след мача

Единадесетгодишният стартов рекорд щеше да бъде изравнен, но от това не произлезе нищо. През сезон 2013/14 г. ФК Барселона започна сезона в Ла Лига с осем победи, а Ханси Флик, който имаше седем победи преди сблъсъка на Барса с Осасуна в събота, имаше същия рекорд.

Осмата обаче не се осъществи, защото с фланелката на съперника освен всичко останало се подвизаваше и взетият под наем от Байерн Брайън Сарагоса – а вероятно и защото Флик е измъчван от кадрови проблеми. В началото на мача той остави на пейката двама ключови играчи – Ламин Ямал и Рафиня. Решение, което боли, „но трябваше да го направим по този начин“, подчерта той по-късно с оглед на обстоятелствата и напрежението

„Много играчи играха много минути, това е моя отговорност, реших да го направим по този начин“, каза бившият треньор на Байерн и ДФБ, като същевременно пое отговорност: „Става въпрос за мен, не за играчите.“ Ансу Фати, който дълго време беше контузен, беше в състава за трети път, но отново не се появи в игра. Марк-Андре тер Стеген, Гави и Френки де Йонг вече липсват в състава поради контузии

„Ще продължим “

На почивката каталунците вече отстъпваха с 2:0 в Памплона, като Сарагоса – който вече се беше появил с фланелката на Гранада срещу Барселона предишната година – беше подготвил един гол и сам вкара втория. Въпреки че отборът се върна в мача и в игра влязоха Рафиня и Ямал, през второто полувреме играчите на Флик не успяха да обърнат резултата. „Трябва да приемем поражението, днес не беше най-добрият ни ден“, призна 59-годишният футболист. Той обаче остана позитивно настроен: „Ще продължим напред. Всички са на прав път и ще покажем това в следващите два мача“.

Във вторник Барселона, която остава на върха в Ла Лига, приема швейцарския шампион Йънг Бойс Берн в Шампионската лига. След това, в неделя, те се изправят срещу Депортиво Алавес преди международната почивка