четвъртък, септември 19, 2024
HomeBasketballСлед среброто на Олимпийските игри: Collet подава оставка във Франция

След среброто на Олимпийските игри: Collet подава оставка във Франция

Френската баскетболна федерация FFBB трябва да търси нов национален треньор. Венсан Коле пое поста преди 15 години и завърши главата на Олимпийските игри с голям успех

Много повече от месец след като спечели сребърен медал на Олимпийските игри в собствената си страна, френският национален треньор по баскетбол Венсан Коле подаде оставка. Това съобщиха от националната асоциация FFBB в понеделник. 61-годишният специалист пое поста преди 15 години.

„По взаимно съгласие се съгласихме с Венсан, че той повече няма да бъде треньор на френския национален отбор“, заяви президентът на асоциацията Жан-Пиер Сиутат.

Подмяната все още не е финализирана

При Колет националният отбор спечели общо осем медала и единствената си титла до момента. През 2013 г. Франция стана европейски шампион в Словения. Има два сребърни медала от олимпийски игри и два бронзови медала от световни първенства.

На летните игри в Париж френският отбор победи световния шампион Германия на полуфинала. На финала домакините бяха победени от САЩ. Все още не е известно кой ще наследи Колет.