неделя, септември 8, 2024
HomeSerie AСбогуване с приказката: Алекс Сандро играе още една главна роля

Сбогуване с приказката: Алекс Сандро играе още една главна роля

Juventus Торино отпразнува примиренчески края на кампанията си в Серия А: Алекс Сандро отново изигра главна роля при победата с 2:0 над Монца

Шест поредни мача в лигата без победа – и само няколко дни след дивото равенство 3:3 срещу Болоня – Ювентус бе предизвикан у дома срещу Монца във финала на Серия А. Това трябваше да бъде специална вечер за твърдите фаворити, тъй като Алекс Сандро се появи за последен път с фланелката на Юве след над 300 състезателни мача и девет години за бианконерите. Самият бразилец имаше честта да го увенчае.

Но първо трябва да се направи нещо: Фаджоли, който бе включен и в предварителния състав на Италия за Европейското първенство, отпразнува завръщането си в стартовата единайсеторка след изтърпяването на седеммесечна забрана за участие в скандал със залагания. И 23-годишният централен защитник имаше първия голям шанс в равностойния начален период – ударът му извън наказателното поле само се удари в напречната греда (17′).

Киеза продължава да се вихри

След около 25-та минута Юве наистина вдигна оборотите. Секунди след като Ица спаси от голлинията, Киеза заблуди противника д’Амброзио с тунел и стреля в долния ъгъл, за да поведе (26′). Две минути по-късно се разигра сцена, достойна за термина „на всички времена“: Фаджоли със сила изпълни корнер отдясно и засече на първа греда, където Алекс Сандро действително насочи в далечния ъгъл. Първият му гол за сезона в Серия А трябваше да бъде последният за „бианконерите“.

Резервният страж на Юве Пинсолио също получи няколко минути за действие на почивката. Монца излезе от съблекалнята с голяма отдаденост, но вратарят на Ювентус спаси с бърза реакция Бириндели на линията (52′). Те почти стигнаха до 3:0 на контраатака, но шутът на Киеза попадна само в далечната греда (53′).

След това именно Киеза бе подготвен перфектно от Фаджиоли – но този път вратарят на Монца Сорентино спаси с най-голям риск (61′). В последния половин час особено 74-ата минута беше изключително емоционална: не защото Тиаго Джало дебютираше за Юве, а защото Алекс Сандро се сбогуваше заслужено

Почетна обиколка преди последния съдийски сигнал

Настанаха бурни овации, всички съотборници дойдоха за прегръдки, а Алекс Сандро се разплака. След смяната си левият краен бранител направи почетна обиколка покрай тъчлинията и ръкопляскаше на многобройните фенове. След последния съдийски сигнал – заслужено 2:0 – Алекс Сандро с гордост връчи трофея Coppa Italia на феновете

Приказното сбогуване засега издига Юве на трето място, докато Аталанта (с пет точки по-малко) все още може да ги изпревари с две победи на финала на сезона. Междувременно 33-годишният Алекс Сандро вече е свързван с бразилски клубове