четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballСАЩ подаряват любопитна победа - Пулишич се изкачва в класацията за всички...

САЩ подаряват любопитна победа – Пулишич се изкачва в класацията за всички времена

САЩ останаха без победа в последния си мач, преди Маурисио Почетино да поеме поста. Те имаха всичко под контрол в теста срещу Нова Зеландия – след това нещата станаха странни

Когато Маурисио Почетино изиграе първия си международен мач като треньор на националния отбор на САЩ през октомври, първият му приоритет ще бъде да сложи край на кратката серия без победа. В сряда вечерта (централноевропейско време) американците завършиха наравно 1:1 в приятелски мач срещу Нова Зеландия, което е четвъртата им поредна победа.

Във втората си и последна изява под ръководството на временния треньор Майки Варас САЩ доминираха през голяма част от мача пред 15 711 зрители в Синсинати, но не успяха да задържат преднината си. Бившият специалист от Дортмунд и настоящ от Милан вкара дванадесет минути след като влезе като резерва в края на красива пасмина за 1:0 и се изкачи в топ 5 на класацията на най-добрите американски футболисти за всички времена.

Само Клинт Демпси (57 гола/141 мача), Лендън Донован (57/157), Джози Алтидор (42/115) и Ерик Виналда (34/106) вече са пред Пулишич, който се нуждаеше само от 73 мача за своите 31 гола и сега ще се прицели в челната тройка. Той обаче можеше да отпразнува гола си само в ограничена степен, защото той не беше достатъчен, за да спечели мача

Чист шамар в 89-ата минута

Няколко минути преди края защитата на САЩ – в която десният защитник Марлон Фоси направи своя международен дебют – не успя да изчисти дълга топка. Влезлият като резерва Кейлъб Уайли я насочи към собственото си наказателно поле, а опитът на съотборника му Марк Маккензи да изчисти топката се удари в Бен Уейн толкова неудобно, че топката прелетя над вратаря Мат Търнър и влезе в мрежата – чист шамар (89′).

След три поредни поражения, включително ранното отпадане от Копа Америка и първото домакинско поражение срещу Канада от 1957 г. насам, мачът не беше освобождаващ удар. На Почетино, който беше представен като нов треньор на националния отбор точно преди мача, му предстои много работа. Той ще дебютира срещу Панама в Остин на 13 октомври (3:00 ч. централноевропейско време), а три дни по-късно нещата трябва наистина да се разгорещят срещу Мексико в Гуадалахара (4:30 ч. централноевропейско време), макар че това също е само контролен мач.